MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

"Contact - wspólna przestrzeń do tańca"

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza młodzież z powiatu bełchatowskiego do udziału w projekcie pn. "Contact - wspólna przestrzeń dla tańca". 

Projekt „Contact- wspólna przestrzeń dla tańca”, to wyjątkowa forma warsztatów tanecznych- łączących różne grupy społeczne, które w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbędą się po raz pierwszy.
Adresatami projektu jest młodzież w wieku 13-18 lat z powiatu bełchatowskiego, w tym tancerze z zespołu Progress, tancerze na wózkach inwalidzkich oraz osoby na co dzień nie trenujące tańca (grupa open).

Główną ideą projektu jest integracja grup o różnej możliwości ruchowej, nauka tolerancji dla odmienności współuczestników, oraz wzajemna nauka i zapożyczenia pomiędzy grupami jakości ruchowej i technik tanecznych. Warsztaty pozwolą zbudować świadomość własnego ciała, zwiększyć amplitudę ruchową, rozbudzić kreatywność i poszerzyć język wyrazu ruchowego. Zajęcia wypromują taniec łączący grupy o różnej sprawności ruchowej oraz rozwiną wrażliwość artystyczną i aktywność fizyczną wśród młodzieży.

Realizacja zadania pozwoli poszerzyć nasze doświadczenie z zakresu edukacji młodzieży z różnych technik tanecznych, a także współpracy z grupami o różnym stopniu sprawności ruchowej. Dzięki przeprowadzonym w ramach projektu warsztatom młodzież nie tylko rozwinie swoje taneczne umiejętności i pasje, ale również poprawi sprawność fizyczną i nauczy się tolerancji dla drugiego człowieka oraz współpracy z rówieśnikami. Zajęcia skonstruowane w oparciu o ideę twórczej edukacji kulturowej, rozbudzą wśród uczestników silną świadomość kulturalną, wrażliwość muzyczną, a także zdolność wyrażania własnych emocji.

Projekt składa się z dwóch elementów: warsztaty oraz spektakl finałowy. Zajęcia dla 21 uczestników przeprowadzą wykwalifikowani instruktorzy tańca. Warsztaty w ramach projektu rozpoczną się we wrześniu, a zakończą w listopadzie br. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy: tancerze z Progressu, tancerze na wózkach inwalidzkich oraz młodzież nie trenująca tańca, wezmą udział w zajęciach z poszczególnych stylów tanecznych, a następnie wspólnie będą pracować w oparciu o techniki improwizacji. Zwieńczeniem warsztatów będzie spektakl taneczny z udziałem wszystkich grup, który zostanie nieodpłatnie zaprezentowany w listopadzie w sali teatralno- widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie oraz w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Organizatorzy projektu: Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego i Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie.

Partnerami medialnymi projektu są:


 Kalejdoskop Kulturalny Reymont

 

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów