MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Spektakl finałowy

Wzruszająca opowieść, utalentowani artyści, wzajemna współpraca i tolerancja. Takiego widowiska tanecznego w Miejskim Centrum Kultury jeszcze nie było. Zapraszamy 5 listopada do sali teatralno- widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy na spektakl pt. „Przenikanie”. Początek o godzinie 18:00.

Po raz pierwszy na deskach MCK spotkają się profesjonaliści z miłośnikami tańca oraz tancerzami na wózkach inwalidzkich. Wszystko w ramach projektu pn. „Contact – wspólna przestrzeń dla tańca”, którego zwieńczeniem jest właśnie widowisko „Przenikanie”.

Przez dwa miesiące bezpłatnych warsztatów młodzież z powiatu bełchatowskiego poznawała różne techniki tańca współczesnego rozwijała swoje taneczne pasje i wrażliwość artystyczną. Podczas zajęć indywidualnych uczestnicy pracowali nad synchronami i scenami solowymi, a na wspólnych lekcjach powstawał scenariusz spektaklu finałowego. Pomimo ciężkiej pracy, młodzież z wielką chęcią nabywała nowych umiejętności ucząc się przy tym wzajemnej pomocy, współpracy z rówieśnikami i tolerancji dla ich odmienności.

Zajęcia prowadzili profesjonalni instruktorzy tańca: Jacek Owczarek, Krzysztof Skolimowski oraz Anetta Wojtuch.

Więcej o projekcie oraz warsztatach tutaj: "Contact"

Spektakl oparty jest na uczeniu się nawzajem oraz czerpaniu inspiracji z ruchu. Na scenie młodzież zaprezentuje nabyte umiejętności i udowodni, że w tańcu nie ma barier.

Choreografia i reżyseria spektaklu - Krzysztof Skolimowski i Jacek Owczarek.

Koordynator merytoryczny projektu - Anetta Wojtuch

Wstęp wolny.

 

Organizator

Miasto Bełchatów