MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

O MCK


 

Historia Miejskiego Centrum Kultury zaczęła się w roku 1972. Jesteśmy samorządową jednostką organizacyjną  Miasta Bełchatów. Naszym celem jest stworzenie warunków do wszechstronnej edukacji kulturalnej oraz kreowanie i zaspokajanie potrzeb kulturalnych mieszkańców Bełchatowa. Pragniemy umożliwić bełchatowianom dostęp do jak najbogatszej oferty kulturalnej, a artystom - amatorom rozwijanie uzdolnień i prezentowanie własnej twórczości. Organizujemy seanse filmowe, koncerty, wystawy, warsztaty, przeglądy  oraz spektakle teatralne. W naszej placówce działa również interaktywna Ekspozycja PGE Giganty Mocy. MCK jest miejscem działalności grup filmowych, muzycznych, tanecznych, teatralnych, plastycznych oraz miejscem spotkań hobbystów i seniorów. Chcemy, aby nasze działania służyły integracji mieszkańców Bełchatowa i wspierały proces budowania tożsamości lokalnej.

Miejskie Centrum Kultury współpracuje z innymi placówkami kulturalnymi na terenie Bełchatowa i województwa łódzkiego, współorganizuje oficjalne wydarzenia, a nasi pracownicy wspierają  instytucje i stowarzyszenia w organizacji imprez o charakterze kulturalnym. Artyści z MCK aktywnie uczestniczą we współpracy  kulturalnej na arenie miedzynarodowej. 

Swoją działalność prowadzimy w trzech obiektach: MCK Centrum (pl. Narutowicza 1a), MCK PGE Giganty Mocy (pl. Narutowicza 3) oraz MCK oddział "Grocholice" (Rynek Grocholski  18). 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do skorzystania z oferty Miejskiego Centrum Kultury, udziału w imprezach kulturalnych oraz zajęciach prowadzonych przez naszych instruktorów.

 

 


Miejskie Centrum Kultury 
pl. Narutowicza 1a, 3
97-400 Bełchatów
Tel. 44 635 00 48
 

Miejskie Centrum Kultury - Oddział „Grocholice”

Rynek Grocholski  18
97 - 400 Bełchatów
Tel. 44 633 49 59

 

Organizator

Miasto Bełchatów