MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Festiwal filmowy „Nakręceni” dla szkół

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego „Nakręceni” przeznaczona była (po raz pierwszy!) dla uczniów szkół regionu bełchatowskiego. Zgłoszone filmy będzie można obejrzeć i z ich autorami spotkać się 22 czerwca o godz. 18:15. Wstęp wolny!
 
Autorzy filmów wezmą tego dnia udział w warsztatach rozwoju kreatywności prowadzonych przez Małgorzatę Stasiak - wykładowcę w Łódzkiej Szkole Filmowej oraz Liceum Filmowym przy Szkole Filmowej Wajdy.
 
 
Informacje o filmach, które zostaną pokazane:
 
gambling
 długość (min:sek): 02:12
 reżyseria: Zosia Hochman, Alicja Bielaś
 scenariusz: Alicja Bielaś, Zosia Hochman
 zdjęcia: Zosia Hochman, Alicja Bielaś
 gatunek: teledysk
 opis: Teledysk do utworu „gambling” Szymona Mikły. Bohater teledysku spacerując po lesie poszukuje czegoś.
 kategoria: szkoła ponadgimnazjalna
 

Szkoła na dobry start
 długość (min:sek): 03:44
 reżyseria: Paulina Giszter
 scenariusz: Monika Tokarek, Małgorzata Świątek, Agnieszka Koszek, Agnieszka Langkamer, Jolanta Wereszka, Renata Forusińska
 zdjęcia: Paulina Giszter
 gatunek: teledysk
 opis: Film powstał w celu promocji szkoły i kierunków kształcenia. Przedstawia szeroką ofertę edukacyjną w lekkiej formie teledysku. Zrealizowano go w gmachu szkoły przy użyciu popularnej wśród internautów techniki lip dub'u.
 kategoria: szkoła ponadgimnazjalna
 

1863 - 2015
 długość (min:sek): 07:07
 reżyseria: Paulina Giszter
 scenariusz: Monika Tokarek, Małgorzata Świątek, Agnieszka Koszek, Agnieszka Langkamer, Jolanta Wereszka, Renata Forusińska
 zdjęcia: Paulina Giszter
 gatunek: inny
 opis: Film  pt. „1863 – 2015” powstał w ramach realizacji projektu historycznego „Romuald Traugutt patronem naszej szkoły” w roku jubileuszowym placówki. Projekt powstał przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Uczniowie pragnęli oddać hołd i szacunek Polakom poległym za ojczyznę podczas Powstania Styczniowego.
 kategoria: szkoła ponadgimnazjalna
 

Na przekór
 długość (min:sek): 19:00
 reżyseria: Maja Cieślik, Piotr Uznański
 scenariusz: Maja Cieślik
 zdjęcia: Piotr Uznański
 gatunek: dramat
 opis: Historia młodej dziewczyny, która musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu, jednak w dążeniu do jej celu na drodze napotyka znaczącą przeszkodę, której spróbuje stawić czoło. Czy jej wysiłki się opłacą? Czy będzie miała wystarczająco uporu żeby zrobić to na przekór?
 kategoria: gimnazjum

 

Organizator

Miasto Bełchatów