MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Bełchatów 2016

UWAGA!

Z przyczyn niezależnych od organizatora, oba festiwale odbędą się jednego dnia, tj. 26.11.2016r.

Zespoły z OST Power Dance dokonują zapisów na próby sceny u organizatora. 


Harmonogram prób dla Teatrów OKTW Forma - do pobrania
 

Zapraszamy wszystkich miłośników tańca do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych Bełchatów 2016 w zupełnie nowej formule. Będzie to dwudniowa impreza, w ramach której odbędą się IX Ogólnopolskie Spotkania Taneczne "Bełchatów Power Dance 2016" oraz I Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego "Forma". Wydarzeniem towarzyszącym będzie spektakl taneczny pt. "Czterdzieści" w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca.

BEŁCHATÓW POWER DANCE 2016

Jest to impreza ciesząca się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Bełchatowa i okolic, zrzeszająca środowisko taneczne z całej Polski. Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo - tanecznych wśród dzieci i młodzieży, integracja środowisk tworzących amatorski ruch artystyczny, propagowanie tańca jako formy spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiskowa tanecznego Polski oraz wymiana pomysłów i doświadczeń twórczych.
W konkursie mogą wziąć udział zespoły liczące od 3 do 7 osób oraz liczące powyżej 7 osób. Uczestnicy będa rywalizować w dwóch kategoriach wiekowych: 12- 15 lat oraz powyżej 15 roku życia. Każda formacja taneczna zaprezentuje się w jednej z kategorii: taniec współczesny lub taniec nowoczesny i formy uliczne. 

Termin imprezy - 26.11.2016r., sala teatralno- widowiskowa MCK PGE Giganty Mocy

UWAGA

Warunkiem uczestnictwa w Bełchatów Power Dance 2016 jest zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej w formie elektronicznej na adres anetta.wojtuch@mck.belchatow.pl do dnia 16.11.2016r. 
Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu. 

Regulamin do pobrania
Karta zgłoszenia do pobrania

 

I OGÓLNOPOLSKIE KONFRONTACJE TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO "FORMA"

Drugi dzień tanecznych zmagań poświęcony będzie teatrom tańca, które zaprezentują się w dłuższej formie spektaklowej. Konfrontacje będą okazją do obejrzenia niezwykłych historii opowiedzianych ruchem. 
W konkursie mogą wziąć udział soliści, duety oraz amatorskie zespoły taneczne, pracujący w oparciu o technikę tańca współczesnego. Uczestnicy zaprezentują się w kategorii tańca współczesnego, a każdy występ nie może być dłuższy niż 30 minut. 

Termin imprezy - 26.11.2016r., sala teatralno- widowiskowa MCK PGE Giganty Mocy

UWAGA

Warunkiem uczestnictwa w I Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego "Forma" jest zapoznanie się i akceptacja regulaminu oraz wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej w formie elektronicznej na adres anetta.wojtuch@mck.belchatow.pl do dnia 16.11.2016r.
Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. 

Regulamin do pobrania
Karta zgłoszenia do pobrania
Jurorzy

 

Koordynator konkursu - Anetta Wojtuch, tel. 044 635 19 17

 

SPEKTAKL

W ramach tegorocznych spotkań przygotowaliśmy również niezwykły spektakl taneczny. Już 28.11 zapraszamy do sali teatralno- widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy na sztukę pt. „Czterdzieści” w wykonaniu artystów Polskiego Teatru Tańca.

„Czterdzieści” to opowieść o przemijaniu, zmienności naszego życia i nieprzewidywalnym losie. Spektakl przeprowadza widza przez czterdzieści lat życia głównej bohaterki – Urszuli. Śledzimy jej pełną perypetii, zmagań i trudnych wyborów podróż po Europie. Sztuka jest również nawiązaniem do 40-letniego rozwoju Polskiego Teatru Tańca, dla którego na tę specjalną okazję powstał właśnie spektakl „Czterdzieści” z choreografią Jo Strømgrena.

Różnorodna muzyka, świetne układy taneczne i emocjonalna gra sprawiają, że aktorzy zapraszają publikę do wspólnego przeżywania opowieści i zabierają w świat przedstawienia – w swój świat.

Reżyseria, choreografia, scenografia i teksty: Jo Strømgren
Koprodukcja: Jo Strømgren Kompani
Reżyseria światła: Hans J. Skogen
Kostiumy: Bregje van Balen
Asystentka: Adriana Cygankiewicz
Muzyka: Jo Strømgren, Viljo Vesterinen, George Brassens, Fryderyk Chopin, Giacomo Puccini, Francisco Tarrega, Serge Gainsbourg, Giovanni Battista Pergolesi, Antonio Vivaldi, Norbert Gabla, Ronan Hardiman, Ich Troje, Astor Piazzolla, Alfredo Catalani, Eleni Karaindrou, Lars Årdal
Opracowanie muzyki: Krzysztof "Wiki" Nowikow
Obsada: Andrzej Adamczak, Urszula Bernat-Jałocha, Fabian Fejdasz, Agnieszka Fertała, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Marcin Motyl, Michał Przybyła, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong.

 

Organizator

Miasto Bełchatów