MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Detal architektoniczny

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie wraz z Łódzkim Domem Kultury zrealizowało projekt pod nazwą „Detalowy spacer architektoniczny po Bełchatowie” dedykowany  nauczycielom, animatorom, edukatorom i pasjonatom lokalnego dziedzictwa oraz wszystkim chętnym osobom, zainteresowanym

 

„Architektura pod lupą dla najmłodszych" to propozycja Łódzkiego Domu Kultury z zakresu edukacji architektonicznej skierowana do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy na co dzień realizują zadania związane z przedmiotami artystycznymi. Ideą projektu było ukazanie - oprócz zabytków o rozpoznanej wartości architektonicznej - również mniej popularnego oblicza lokalnego dziedzictwa, z uwzględnieniem małej architektury i rzeźby plenerowej,  starych szyldów i liternictwa - w nawiązaniu od lokalnych uwarunkowań i specyfiki.

 

Co to znaczy: detalowej? Będziemy oglądać budynki i przestrzeń pomiędzy nimi powoli, szukając charakterystycznych szczegółów – detali architektonicznych. To fragmenty wykończenia budynku – klamki, sposób ułożenia cegieł, dekoracje balustrad czy płotów. To, co czasem wydaje się niekonieczne, a jednak istnieje.

 

Organizator

Miasto Bełchatów