MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zespół Tańca Współczesnego „PROGRESS”

Kochasz taniec? Czy tańczenie sprawia Ci przyjemność? Chcesz robić to zawodowo? A może, zależy Ci aby zdobyć większą pewność siebie albo po prostu utrzymać swoją kondycję w dobrej formie?

Zespół Tańca Współczesnego „Progress” czeka na Ciebie!

Na zajęciach tanecznych zapoznasz się z różnorodnymi technikami tańca współczesnego, poszerzysz  zakres słownictwa ruchowego oraz przestrzeni ruchowej, odnajdziesz swój  indywidualny  styl oraz zdobędziesz odpowiednią wiedzę z zakresu kompozycji tańca, koncepcji tanecznych czy improwizacji. Taniec to przede wszystkim przyjemność i właśnie to odczucie będzie Ci towarzyszyć podczas każdych zajęć!

Oprócz tego, podczas zajęć tanecznych będziesz mieć możliwość zbadania własnych granic oraz poznania własnego ciała i jego możliwości. Taniec to również najbardziej naturalny wyraziciel ludzkich emocji, swoisty język, którego nauka pozwala na ponad kulturowy kontakt międzyludzki. Bardzo dobrze działa na ducha jak i na ciało! Taniec najlepiej zadba o Twoją kondycję fizyczną, rozwinie koordynacje ruchową i pomoże w zachowaniu prawidłowej postawy ciała.

Masz jeszcze jakieś wątpliwości?

Taniec jest właśnie dla Ciebie!

 

Zespół „Progress” dzieli się na 4 grupy:

Progress - "MALUCHY" (zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat).
Zajęcia mają na celu ruchowe i kondycyjne usprawnianie najmłodszych. Poprzez zabawy ruchowe i taniec uczymy je koordynacji, wyczucia kierunków i przestrzeni, wyrabiania tzw. pamięci ruchowej oraz wypracowywania prawidłowej postawy ciała. W programie zajęć znajdują się ćwiczenia rytmiczne, uwrażliwiające dzieci na dźwięk, tempo, takt, podstawy tańca klasycznego, improwizacji, tańca współczesnego.
 

Progress - "INTRO" (zajęcia dla młodzieży w wieku od 9 do 12 lat).

Regularne spotkania mają na celu rozwój ruchowy poprzez naukę tańca współczesnego. Intensywność zajęć dostosowana jest do poziomu grupy. Taniec jest doskonałą alternatywą dla tych, którzy starają się zadbać o własną kondycję fizyczną, ponieważ rozwija koordynację ruchową, pomaga w zachowaniu prawidłowej postawy ciała, wyrabia poczucie własnego ciała, uwrażliwia na jego sygnały i odkrywa jego możliwości.
 

Progress - "JUNIORZY" (zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 13 lat).

Regularne spotkania mają na celu rozwój ruchowy poprzez naukę tańca współczesnego. Intensywność zajęć dostosowana jest do poziomu grupy. Taniec jest doskonałą alternatywą dla tych, którzy starają się zadbać o własną kondycję fizyczną, ponieważ rozwija koordynację ruchową, pomaga w zachowaniu prawidłowej postawy ciała, wyrabia poczucie własnego ciała, uwrażliwia na jego sygnały i odkrywa jego możliwości.
 

"PROGRESS" (zajęcia dla młodzieży w wieku od 13 lat)
 

Zespół Progress to 15 lat tradycji, zajęcia prowadzi dyplomowany instruktor tańca i choreograf Anetta Wojtuch. Grupa jest laureatem wielu konkursów i festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Tworzymy układy show dance wykorzystujące elementy akrobatyki, ale również spektakle taneczno – teatralne. Motywujemy tancerzy do pracy twórczej. Dzieci i młodzież mają szansę pracować z najlepszymi pedagogami tańca z kraju i zagranicy. Progress to wyjazdy na konkursy, pokazy tańca, warsztaty zimowe i letnie. Rozwijamy ciało, umysł, uczymy wrażliwości.
 

Progress „Maluchy” - środy, godz.: 16:30-17:15, sala baletowa MCK PGE Giganty Mocy
Progress „Intro” - środy, godz.: 17:30-18:30, sala baletowa MCK PGE Giganty Mocy
Progress „Juniorzy” - wtorki i czwartki, godz.: 16:30-18:00, sala baletowa MCK PGE Giganty Mocy
Progress - wtorki i czwartki, godz.: 18:00-20:30, sala baletowa MCK PGE Giganty Mocy
 

Odpłatność i nabór:

Progress „Maluchy” - młodsza grupa początkująca: 60zł/miesiąc.

Progress „Intro” - starsza grupa początkująca: 60zł/miesiąc.

Progress „Juniorzy” - młodsza grupa średniozaawansowana: 70zł/miesiąc. Grupa zamknięta, wymagane wcześniejsze doświadczenie w tańcu współczesnym

Progress - starsza grupa zaawansowana: 70zł/miesiąc. Grupa zamknięta, wymagane wcześniejsze doświadczenie w tańcu współczesnym

 

Instruktor: Anetta Wojtuch (Magister pedagogiki, animator kultury, choreograf i instruktor tańca z wieloletnim doświadczeniem).

Zapisy pod numerem tel. (44) 6351917

Organizator

Miasto Bełchatów