MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Strefa Kobiet

Jest takie miejsce ... STREFA KOBIET

 

„Kiedy tam wchodzisz masz błogie wrażenie, jakby czas zwolnił. To miejsce,
w którym możesz skupić się wyłącznie na sobie i własnych potrzebach. Spędzisz tam kreatywnie czas, nauczysz się nowych rzeczy, rozwiniesz swoje pasje, odkryjesz uśpione talenty, poznasz inne kobiety. Jest to miejsce, w którym zawsze będziesz czuła się bezpiecznie, akceptowana, zrozumiana. Odetniesz się od stresów dnia codziennego, obowiązków, zgiełku, telewizji”. Tak napisano o Strefie Kobiet w lokalnym czasopiśmie „ Babski Bełchatów” z 2012 roku.

Strefa Kobiet , która od piętnastu lat działa w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie to wyjątkowa społeczność kobieca. Zrzesza panie w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach a jej głównym celem jest wszechstronny rozwój. Zajęcia w Strefie Kobiet prowadzone są w sposób interaktywny. Panie chętnie angażują się w działania na rzecz Strefy. Począwszy od ustalenia tematyki, rodzaju zajęć , aż do wyboru miejsc, które warto zobaczyć. Przeważają zajęcia artystyczne m.in. witrażowe kompozycje, wykonane metodą Tiffaniego, dekoracja przedmiotów różnymi technikami czy prace okolicznościowe z okazji świąt. Niezwykle cenny dla Strefowiczek jest udział w różnorodnych spotkaniach twórczych, koncertach, wystawach czy też uczestnictwo w sesjach zdjęciowych. Równolegle ważną rolę odgrywają warsztaty rozwoju osobistego oraz działania arteteraputyczne. Spotkania w klubie mają charakter terapeutyczno-twórczy. Są to zajęcia wspierające, których zadaniem jest odkrycie potencjału i siły wewnętrznej uczestniczek a także wzmocnienie ich poczucia własnej wartości oraz przezwyciężania obaw i barier.

Jeśli chcesz fajnie spędzić czwartkowe popołudnie, dowiedzieć się więcej o sobie, odkryć bądź pogłębić zdolności manualne, otworzyć się nowe wyzwania i poczuć się jak w gronie najlepszych przyjaciółek - to Strefa Kobiet jest dla Ciebie. Razem będziemy budować artystyczno - rozwojową przestrzeń kobiecą, w której odnajdziemy nowe możliwości i ciekawe formy wyrazu siebie.

Czekamy na Ciebie od października, w każdy czwartek o godz. 18.00 w sali plastycznej MCK PGE GigantyMocy.

Zapisy pod numerem tel. (44) 6351916

 


 
Blog Strefy Kobiet  http://strefakobietbelchatow.blogspot.com

Organizator

Miasto Bełchatów