MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wernisaż Sławomira Łuczyńskiego

Sławomir Łuczyński – pabianicki rysownik satyryk - pokazał swoje prace malarskie w Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

Pomimo upału w środku lata na wernisaż artysty, w dniu 22 lipca przybyło wielu miłośników jego talentu.

Sławomir Łuczyński to pierwszy polski karykaturzysta, który zdobył przeszło sto nagród na konkursach krajowych i światowych. Należy do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, które wyróżniło go „Dużym Erykiem” w 2002 roku. Pełni w nim funkcję wiceprezesa. Rok temu otrzymał wyróżnienie – Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Artysta, który pokazał na wystawie w Bełchatowie swoje najnowsze prace był bardzo zadowolony, gdyż była to pierwsza wystawa w tym mieście, a zarazem 144 indywidualna w jego karierze. Sławomirowi Łuczyńskiemu za ciekawą wystawę podziękował Wicedyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie Krzysztof Zygma.

Organizator

Miasto Bełchatów