MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

2015-05-14 - W czarownym ogrodzie

Konkurs plastyczny z cyklu „Wełnoszmatki” dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu bełchatowskiego, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie będzie miał swój uroczysty finał dnia 14.05.2015 r. o godz. 17:00, w galerii MCK Centrum przy pl. Narutowicza 1a. Laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem upominków jest Starostwo Powiatowe i MCK.

Tegoroczna edycja nosi tytuł „W CZAROWNYM OGRODZIE”. Temat florystyki dawał uczestnikom „ szerokie pole” twórczego działania. Od autora zależała decyzja co do formy przestrzennej lub płaskiej. Kwiaty, pnącza, trawy, wykonane z resztek tkanin, włókien i dodatków pasmanteryjnych, mogły „zakwitnąć” w doniczkach, „pachnieć” w wazonach lub przybrać formę biżuterii. Najbardziej pożądany był materiał z odzysku, aby ograniczyć ilość powstających odpadów.


Galeria MCK Centrum zamieni się już wkrótce w wiosenno-letni ogród. Ta niezwykle barwna wystawa będzie otwarta w dniach 14 – 31.05.2015 r. Zapraszamy!

Organizator

Miasto Bełchatów