Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wystawa fotografii Beaty Przybył

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Beaty Przybył, który odbędzie się 11 stycznia o godzinie 18:00 na dolnym foyer budynku MCK PGE Giganty Mocy.

Co zrobić kiedy potrzeba kreacji wybiega daleko poza codzienny schemat tworzenia? Wtedy można sięgając po aparat i wyrazić sobie poprzez zdjęcia. Tak robi Beata Przybył – na co dzień pracownik manufaktury Szkła w Pucku, a w wolnych chwilach pasjonatka podróży i fotografii. Efekty jej fotograficznej pasji, zebrane w zbiór zdjęć, pt. "Rethinking Game Bound", będzie można oglądać do końca stycznia.

"Rethinking Game Bound" łączy fotografie i słowo pisane razem z instalacją multimedialną. Autorka wykorzystuje czarno - białe zdjęcia z podróży i zestawia je ze sobą na zasadzie skojarzeń i/lub kompozycji. Dla autorki "Wszystkie momenty z naszego życia są spójną całością. Jeden moment kojarzy się z drugim, w innym mieście, odrębnej przestrzeni, kilka dni, tygodni, miesięcy, lat wcześniej...". Ta wystawa to refleksja na temat podróżowania i uczuć oraz powiązań jakie tworzymy w naszym życiu. 

Beata Przybył – bełchatowianka, ukończyła Liceum Plastyczne przy ZSP nr 2 w Kaliszu, na kierunku: ceramika. W 2017 roku obroniła dyplom magisterski, na kierunku: Sztuka i Wzornictwo Szkła (Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu).
Aktualnie pracuje w Manufakturze Szkła w Pucku, w ramach Puck Project. Zajmuje się przede wszystkim obróbką szkła na zimno (szlifiernia szkła) oraz formami rzeźbiarskimi ze szkła. W projektach użytkowych ceni minimalizm i prostotę, od niedawna wykorzystuje do swoich realizacji tafle szkła.
Interesuje się podróżami i fotografią, co zaowocowało nietypową wystawą, niezwiązaną stricte z polem jej działalności twórczej

Organizator

Miasto Bełchatów