Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

„Po remoncie” - nowa wystawa w Galerii MCK

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę autorstwa Dariusza Drzewieckiego, pt. „Po remoncie”, którą będzie można oglądać od 8 grudnia w Galerii MCK.

Pomysł na wystawę Dariusza Drzewieckiego powstał... na budowie. Dokładniej – podczas prowadzenia prac wykończeniowych, na które artysta przeznaczył zbyt dużą ilość materiałów budowlanych. Nadmiar źle zaplanowanych zakupów, posłużył jako materiał do stworzenia prac artystycznych.
„Wykorzystałem płytę OSB, HDF, tynki strukturalne, sylikon sanitarny, akryl do sufitów, farby do malowania wnętrz, pergamin i beton dekoracyjny oraz taśmy ledowe. Wszystko zostało zakupione w hipermarketach budowlanych. Dzięki zastosowanym materiałom uzyskałem bardzo bogatą fakturę, dającą efekt trójwymiarowości” - zdradza artysta.

Efekt połączenia świata budowlanego z artystycznym, prezentujący motywy roślinne i zwierzęce, będzie można oglądać w Galerii MCK do końca roku.

 

Organizator

Miasto Bełchatów