MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Festiwal Sztuki Jabłka - koncert KALINOVSKI

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza na koncert, który odbędzie się 29 września br. o godzinie 20:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Wystąpi dla Was KALINOVSKI. Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Sztuki Jabłka.

Kalinovski to pochodzący z Łomży, a mieszkający w Gdańsku wokalista o charakterystycznym rockowym głosie.

Laureat II miejsca XI edycji The Voice of Poland z 2020 roku oraz V miejsca V edycji Idola z 2017 roku.

W latach 2017-2021 był frontmanem zespołu BLACK JEANS, z którym jesienią 2020 roku wydał singiel pt. „Wodospady” promujący płytę „Pokolenie Y”. Klip zdobył ponad 600 tys. wyświetleń w serwisie YouTube.

Znany jest również z koncertu, który zagrał w oknie swojego mieszkania w gdańskim Wrzeszczu tuż po rozpoczęciu pandemii. Występ został zarejestrowany, a wideo zrobiło furorę w internecie i ogólnopolskich mediach.

W maju 2021 r. wydał singiel pt. „Solo Act”, który przekroczył 100 tys. wyświetleń na YouTube w tydzień od premiery. Kolejnym utworem promującym nowy krążek był singiel „Dzień w dzień” wydany jesienią 2021 r.

18 listopada 2021 r. wydał swój debiutancki solowy album pt. „Być może ostatnia płyta”, który jest dostępny w wersji fizycznej na stronie www.kalinovski.pl oraz na wszystkich platformach streamingowych.

Singlem „Bezludna Wyspa” wydanym wiosną 2023 roku zapowiada kolejne wydawnictwo pod solowym szyldem.

Organizator

Miasto Bełchatów