MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapraszamy na wernisaż dwóch wystaw Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zapraszają na wernisaż dwóch wystaw Remigiusza Marczaka pod patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej. Wernisaż wystawy pt. „This is England" odbędzie się 8 września br. o godzinie 17:00 w Galerii Na Piętrze, zaś na przypomnienie II części tryptyku „Zamki, zameczki i smok Walijski" zapraszamy 8 września br. o godzinie 18:30 do galerii handlowej Bawełnianka.

Remigiusz Marczak o sobie:
Miejsce, w którym się urodziłem, było niezwykłe i magiczne, ruiny zamku na wyspie otoczonej wodą pokryte starymi drzewami oraz lokalne legendy. Wszystkie te cechy potęgowały naturalne piękno mojej ojczyzny, jednak gdy powróciłem tam po wielu latach większość tych drzew, zniknęła wraz z magicznym duchem, który kiedyś tam czułem. Dziś mieszkam w Warwickshire w Anglii, które jest również znane jako kraj Szekspira i odkryłem, że te czarujące miejsca nadal istnieją i prezentują się w naturalnym pięknie natury, w zależności od tego, jak uchwycimy dany nam obraz. Dzięki sztuce mojej fotografii udało mi się raz jeszcze odkryć tego magicznego ducha i przedstawić go na swoich fotografiach.

„Genius loci", które w religii rzymskiej jest tłumaczone jako duch miejsca, jest czymś, co czuję, że jest obecne w każdym miejscu, do którego się udajemy, a moje obrazy polegają na uchwyceniu tego. Każda część świata ma swój odrębny charakter, co czyni ją wyjątkową i wyjątkową od poprzedniej. Ta niewidzialna obecność jest tym, co sprawia, że miejsce jest tak piękne, znaczące lub wyjątkowe dla danej osoby i mam nadzieję, że oglądając moje obrazy, ty również możesz doświadczyć ducha tego miejsca.

Wystawa pt. „This is England" potrwa do 30 października br., zaś „Zamki, zameczki i smok Walijski" możecie obejrzeć w galerii handlowej Bawełnianka do 8 października br.

Organizator

Miasto Bełchatów