MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapraszamy na pokaz florystyczny i wystawę zbiorową Mariusza Gosławskiego pt. „Koniec lata - bliżej natury”

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza na pokaz florystyczny i wystawę zbiorową pt. „Koniec lata - bliżej natury”. Pokaz w wykonaniu florysty Mariusza Gosławskiego odbędzie się 7 września br. o godzinie 18:00 na dolnym foyer MCK PGE Giganty Mocy. Zaraz po pokazie będzie miało miejsce otwarcie wystawy wykonanych prac, którą będzie można oglądać do 10 września.

  • Pokaz florystyczny i wystawa „Koniec lata - bliżej natury”

To trzecia wystawa florystów i pasjonatów florystyki. Tym razem hasłem przewodnim wystawy będzie „Koniec lata - bliżej natury”.

Trawy, liście, zioła, kwiaty i bogata paleta barw to materiał jaki oferuje nam natura na koniec lata. Do tego sznurek, drewno, papier by w zgodzie z naturą powstały unikalne kompozycje florystyczne. Bogactwo kształtów, struktur, kolorów zamykamy w małej formie florystycznej, która ma cieszyć nasze zmysły. Obcując z naturą odpoczywamy, mamy więcej energii, a poziom naszej kreatywności wzrasta. Same kwiaty i kontakt z nimi dobrze wpływają na samopoczucie, można się przy nich wyciszyć i dzięki temu być bliżej natury.

Wśród prezentowanych prac znajdziecie unikalne, ekstrawaganckie, pełne niespodzianek, kompozycje sztuki florystycznej, które wielu mogą zaskoczyć.

  • „KWIATY” – wystawa akwareli Mariusza Gosławskiego

Ekspozycja obejmuje kilkadziesiąt subtelnych akwareli o tematyce florystycznej. Zaprezentowane zostaną urokliwe motywy kwiatowe wykonane jedną z najtrudniejszych technik malarskich - akwarelą. Mimo swojej ulotności, nie jest to wcale łatwa technika. Prezentowane akwarele żyją kolorem, światłem, wiatrem i powietrzem. „Kwiaty” – to prawdziwa uczta dla oczu, urzekają arterią barw i realistycznym ujęciem przenosząc odbiorcę do jednego z najpiękniejszych ogrodów. Odnajdziemy tu tradycję, dokładność botaniczną ale i ulotność, jaką można spotkać w kraju Kwitnącej Wiśni.

Mariusz Gosławski:

Artysta plastyk, malarz, fotograf, poeta i florysta. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli oraz Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Jest znanym w Polsce artystą malującym obrazy kawą. Maluje przede wszystkim pejzaże i architekturę, ale w jego twórczości można też znaleźć portrety czy tematy florystyczne. Tworzy też prace inspirowane sztuką Kraju Kwitnącej Wiśni, układa kompozycje kwiatowe, prowadzi warsztaty. Ma na swoim koncie 5 tomików wierszy, 230 wystaw indywidualnych i ponad 200 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, był wielokrotnie nagradzany za działalność twórczą a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą, m.in.: Włochy, Portugalia, USA, Dubaj, Australia czy Japonia.

Organizator

Miasto Bełchatów