MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie realizuje projekt pn. „Miłość, Wolność, Niepodległość”

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie realizuje projekt pn. „Miłość, Wolność, Niepodległość”, który uzyskał dofinansowanie Biura „Niepodległa

Projekt „Miłość, Wolność, Niepodległość” będzie realizowany na terenie miasta Bełchatowa w terminie od czerwca do listopada 2023 r. Jako efekt realizacji tego zadania powstanie spektakl teatralny z elementami musicalu, opracowany we współpracy z instruktorami i młodzieżą tworzącą bełchatowski amatorski ruch artystyczny. Celem projektu jest opowiedzenie i utrwalenie w lokalnej pamięci historii tragicznej miłości bełchatowskich bohaterów polskiej drogi do wolności - małżeństwa Stefana i Nelly Hellwigów, osadzonej w realiach roku 1920 i wojny polsko-bolszewickiej. Opracowania scenariusza i reżyserii spektaklu podjęła się Pani Katarzyna Pawłowska, która od wielu lat prowadzi amatorski teatr młodzieżowy „BAT – PKP”. Realizacja zadania obejmie również towarzyszące wydarzenie artystyczne - koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z okazji Dnia Niepodległości w dniu 11.11.2023 r.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Organizator

Miasto Bełchatów