MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapraszamy do udziału w warsztatach ogrodniczych dla miłośników ekologii

Uwaga! Jeśli chcecie dołączyć do naszego projektu w trakcie jego realizacji, możecie to zrobić w dowolnym momencie. Wystarczy tylko zadzwonić pod numer tel. 44 635 19 24 i upewnić się, czy na wybrany przez Was termin są wolne miejsca. Serdecznie zapraszamy.
 
Pamiętacie jeszcze projekt "Od nasiona do stołu", który zrealizowaliśmy wspólnie z Pracownią Nitka? Jeśli tak, to z wielką przyjemnością śpieszymy poinformować Was, że był to dopiero początek naszej przygody z permakulturą.
 
Mamy dla Was fantastyczną niespodziankę: na dziedzińcu Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych MCK w Bełchatowie przy Placu Wolności 10 stworzyliśmy przestrzeń pod społecznościowy ogród permakulturowy, w którym miłośnicy ekologii będą mogli zgłębiać tajniki miejskiego ogrodnictwa i spełniać swoje najśmielsze ogrodnicze fantazje.
 
Zastanawia Was, czy można uprawiać zdrowe owoce, warzywa, zioła i grzyby w warunkach miejskich? Leży Wam na sercu dobro środowiska? Chcecie wziąć sprawy we własne ręce i jesteście gotowi ubrudzić je w ziemi? Jeżeli tak, to mamy dla Was dwie wiadomości. Dobra jest taka, że można uprawiać pełnowartościową żywność z pożytkiem dla naszej Planety niemal wszędzie.
 
A jeszcze lepsza wiadomość to ta, że każdy z nas może to zrobić. Będziemy spotykać się w każdą sobotę, od 06.05.2023 do 03.06.2023, na dziedzińcu Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych przy Placu Wolności 10, w godzinach 10:00 – 18:00 i wspólnie zapełnimy go drzewami, krzewami owocowymi, warzywami, ziołami i roślinami ozdobnymi. Czeka na Was naprawdę potężna dawka wiedzy z zakresu naturalnych metod prowadzenia ogrodu, bo za sterami naszych działań stanie Łukasz Nowacki z Fundacji Transformacja - pionier permakultury w Polsce, praktyk projektowania regeneratywnego z ponad 20-letnim doświadczeniem, nauczyciel i twórca ogrodów funkcjonujących zgodnie z naturą, absolwent kursu projektowania permakulturowego Permaculture Research Institute of Australia.
 
Dziękujemy Miastu Bełchatów oraz Mecenasowi i Sponsorowi ”EKO-REGION” Sp. z o.o., za objęcie ogrodu stałym wsparciem.
Partnerem akcji jest Restauracja Stara Kotłownia. 
 
Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu: 44 635 19 24. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator

Miasto Bełchatów