MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zapraszają na wernisaż dwóch wystaw: „Jaskinie Jury” oraz „Długie Czasy”

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska, Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zapraszają na wernisaż dwóch wystaw: „Jaskinie Jury” oraz „Długie Czasy”, który odbędzie się 19 maja br. o godzinie 17:00 w Galerii „Na piętrze”.

Joanna Olejnik oraz Maciej Witkowski członkowie Spaleoklubu Łódzkiego podczas wystawy zaprezentują kolekcję fotografii z podziemnego, tajemniczego świata prosto z Jury. Jak sami mówią: „Cieszymy się, że możemy dzielić się tymi zdjęciami, które często były robione w niegościnnym, wymagającym i trudnym środowisku jurajskich jaskiń, bez odrobiny naturalnego światła! Będziemy odpowiadać na Wasze nurtujące pytania: czym są dla nas jaskinie, jak zostać taternikiem jaskiniowym, jak rozpocząć swoją przygodę z odkrywaniem jaskiń oraz jakiego sprzętu używamy, by poruszać się po nich bezpiecznie. Opowiemy o naszych kulisach powstawania zdjęć, o trudnościach z nimi związanych oraz o planach na następne realizacje pod Jurajską ziemią. Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom - klubowiczom Speleoklubu Łódzkiego, z którymi mogliśmy tworzyć te wyjątkowe zdjęcia, którzy cierpliwie znosili ciężkie warunki, przyczyniając się do powstania tej wystawy”.

Długie czasy naświetlania w fotografii wykorzystujemy, gdy jest mało światła i nie chcemy podnosić ISO oraz cel zamierzony, kiedy chcemy pokazać efektowne rozmycia ruchu: malowanie światłem, zdjęcia nocnego nieba, zamrożenie przepływającej wody albo rozmycia jadących pojazdów itd. Takie zadanie postawili przed sobą fotograficy z BTF-u. Jaki był tego efekt? Dowiecie się, oglądając wystawę.

Serdecznie zapraszamy.
Wystawa potrwa do 19 czerwca.

Patronat nad wystawą „Jaskinie Jury” objął Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców.

Organizator

Miasto Bełchatów