MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Malarstwo” autorstwa Urszuli Barasińskiej.

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza na wernisaż wystawy „Malarstwo” autorstwa Urszuli Barasińskiej. Wydarzenie odbędzie się 6 maja br. o godzinie 18:00 na dolnym foyer w budynku MCK PGE Giganty Mocy.

Urszula Barasińska to malarka oraz pedagog, która ukończyła studia na kierunku Wychowanie Plastyczne na WSP w Częstochowie. Swoje umiejętności malarskie, doskonaliła w pracowni prof. Wincenta Maszkowskiego. Ponadto, ukończyła studia podyplomowe z przedmiotu Wiedza o Kulturze. Jako artystka tworzy prace w różnych technikach, ale jej główną specjalnością są akwarele. Jej dzieła znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Świetnie operuje techniką akwareli, dzięki czemu jej prace są bardzo subtelne i piękne. Zawsze stara się uchwycić w nich emocje i atmosferę otaczającego ją świata w swoim stylu.

Autorka o sobie:

„Na wystawie, którą prezentuję, postanowiłam pokazać moje ulubione obrazy. Podczas ich tworzenia inspirowałam się życiem codziennym i otaczającym mnie światem, jednakże rzeczywistość ta jest tylko punktem wyjścia do mojej artystycznej wizji. W swojej pracy artystycznej przetwarzam obserwowane zjawiska przez moją wyobraźnię, co pozwala mi na przelanie na papier czegoś magicznego i tajemniczego. W mojej sztuce ważne są elementy baśniowości, romantyzmu, kobiecości i nastrojowości. Obrazy tworzę z pasją i oddaniem, a każdy z nich odzwierciedla moje emocje i uczucia. Chcę, aby osoby oglądające moje obrazy, czuły się w nich jak w bajce, gdzie wszystko jest możliwe, a piękno otacza nas ze wszystkich stron. Moja sztuka skupia się na tym, aby pokazać, jak piękny i magiczny jest świat. Staram się uwiecznić chwile pełne emocji, pozytywnych wibracji, a także tajemniczości, która skrywa się w otaczającej nas rzeczywistości. Mam nadzieję, że moje prace okażą się dla widza nie tylko inspiracją, ale także pozwolą na zanurzenie się w pięknie i magii sztuki”.

Serdecznie zapraszamy.

Organizator

Miasto Bełchatów