MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wernisaż dwóch wystaw: Edyty Smędzik – „Letni Powiew” oraz „Minimalizm”

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zapraszają na wernisaż dwóch wystaw: Edyty Smędzik – „Letni Powiew” oraz „Minimalizm”, który odbędzie się 17 marca br. o godzinie 18:00 w Galerii „Na piętrze”.

Edyta Smędzik – radomszczanka, Prezes Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, Związana z fotografią od dziecka - córka fotografki. Łączy pasję z pracą zawodową. Jest nauczycielem przedmiotów zawodowych, od 2003 ekonomicznych, od 2013 fotograficznych i graficznych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Uczestniczka licznych akcji, spotkań, prelekcji, pokazów, warsztatów, wernisaży, wystaw, targów, zlotów i festiwali fotograficznych.

Członkowie BTF-u tym razem zajęli się tematem minimalizmu w fotografii. Minimalizm w fotografii oznacza więc bardzo świadome dobieranie elementów w kadrze i ograniczanie się wyłącznie do tych, które są naprawdę niezbędne. Fotografia minimalistyczna to doskonała ilustracja popularnego powiedzenia „mniej znaczy więcej”. Temat bardzo trudny gdyż często bardzo ciężko wyrzucić z kadru to co jest zbędne. Swoje siły w tym temacie zmierzyli: Elżbieta Drewniak, Agnieszka Kępińska, Joanna Olejnik, Katarzyna Pawelec, Longina Rychlewska, Mieczysław Bednarski, Mariusz Broszkiewicz, Tomasz Hawrysz, Andrzej Juchniewicz, Robert Komora, Robert Król, Marcin Mielczarek, Mikołaj Sękowski i Petr Vlasák.

Serdecznie zapraszamy.
Wystawa potrwa do 10 maja.

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów