MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

XIV Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2023

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza do udziału w XIV Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2023. Prezentacje konkursowe odbędą się 25 marca br., o godzinie 13:00 w sali teatralno - widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Tegoroczny festiwal OST (Re)akcje kierowany jest do teatrów tańca, które specjalizują się dłuższych formach. Główną nagrodą tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2023 jest Grand Prix dla najlepszej prezentacji (czarne jabłko), w wysokości 1500 zł. Dla zdobywców Grand Prix oraz pierwszych miejsc bezpłatna akredytacja na XV Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2024.

Uczestnicy mogą zaprezentować jeden układ choreograficzny. W kompozycji, przygotowanej z pełną dowolnością środków wyrazu. Forma i treść powinny być zgrane w jedną całość obrazu choreograficznego. W konfrontacjach mogą wziąć udział amatorskie zespoły taneczne, duety i soliści. Choreograf może wystawić dwie prezentacje: w kategorii solo/duet - jedno solo i jeden duet oraz jedną prezentację w kategorii teatr (soliści i duety mogą tańczyć w kategorii teatr). Łącznie można wystawić 3 prezentacje (jedno solo, jeden duet i jeden teatr).

Kolejność prezentacji ( zobacz - kolejnosc-prezentacji-2023.odt )

Rozpiska prób proby-sceny---2023.odt

Warunkiem uczestnictwa jest dokładne wypełnienie karty zgłoszenia online 06.03.2023 r. oraz przesłanie nagrania spektaklu lub linku, pod którym można obejrzeć spektakl.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ

Regulamin

Organizator

Miasto Bełchatów