MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wernisaż dwóch wystaw: Tomasz Miksa – „Powiedz mi” oraz „Portretowo”

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zapraszają na wernisaż dwóch wystaw: Tomasz Miksa – „Powiedz mi” oraz „Portretowo”, który odbędzie się 3 lutego br. o godzinie 18:00 w Galerii „Na piętrze”.

Tomasz Miksa jest absolwentem Międzynarodowego Forum Fotografii KWADRAT. Pracował m.in. jako klubowy fotoreporter Skry Bełchatów, prowadził warsztaty fotograficzne, zajmował się analogową fotografią szeroko i wielkoformatową. Jest wielokrotnym laureatem krajowych i zagranicznych konkursów fotograficznych. Znalazł się też wśród fotografów z całego świata, którzy mogą prezentować swoje prace na PhotoVogue. Z pasją fotografuje dojmujący miejski krajobraz i zagląda do kobiecego świata. Na wystawie „Powiedz mi…” możemy obejrzeć zaledwie ułamek twórczości autora, ale ten ułamek, który wymaga szczególnego rodzaju intymności między fotografem a modelką – przyzwolenia na takie zbliżenie, jakiego wymaga portret. Jaka jest kobieta na fotografiach Tomasza Miksy? Piękna? Uwodzicielska? Silna? A może smutna, delikatna, tajemnicza?

Wystawa „Portretowo” to zbiór około 30 prac wykonanych przez członków Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Serdecznie zapraszamy.
Wystawa potrwa do 15 marca.

 

Organizator

Miasto Bełchatów