MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Film „Lombard” w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejny seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który odbędzie się 28 listopada o godzinie 19:30 w kinie Kultura.
Na ekranie zobaczymy film „Lombard”.

Film Łukasza Kowalskiego to pełna humoru, empatii, dobra, melancholii, ale też smutku i goryczy opowieść o lombardowej oazie w polskim Detroit. Gdzieś na peryferiach Bytomia znajdował się prawdopodobnie największy lombard w Europie, który najlepsze lata świetności ma za sobą. Przeminęły one wraz z upadkiem kopalń i fabryk śląskiego miasta. Jedno w tym miejscu nie przeminęło - pasja uczciwego handlu i chęć pomocy bliźnim.

„Lombard” to wielki zwycięzca tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity, gdzie zdobył między innymi Grand Prix - Nagrodę Banku Millennium.

Serdecznie zapraszamy!

Bilety w cenie 10 zł zakupicie w kasie kina lub TUTAJ.

Organizator

Miasto Bełchatów