MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wernisaż wystawy prac Barbary Florczyk – Bartos pt. „Kalejdoskop barw II”

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza na wernisaż wystawy prac Barbary Florczyk – Bartos pt. „Kalejdoskop barw II”, który odbędzie się 3 listopada br. o godzinie 18:00 na dolnym foyer MCK PGE Giganty Mocy.

Barbara Florczyk-Bartos to bełchatowianka, która na co dzień zajmuje się fotografią. W internecie znana jest pod pseudonimem BaxiaArt. Od kilku lat projektuje okładki do książek oraz płyt muzycznych dla polskich i zagranicznych artystów. Na swoim koncie ma kilka publikacji w prasie o tematyce fotograficznej. W 2018 roku odbyła się jej pierwsza wystawa indywidualna „Kalejdoskop Barw” oraz dwie wystawy zbiorowe absolwentów AHE w Łodzi oraz w Berlinie w 2019 roku. Brała udział w wielu projektach artystycznych np. w 2021 Art Must Go On, Grasse, Francja. Jej grafiki i zdjęcia zostały wyróżnione na wielu portalach artystycznych np. Deviantart, Youpic, Flickr oraz w licznych grupach, magazynach na Instagramie i Facebooku. Jej styl można określić jako magiczny, czasem mroczny lub fantastyczny. Intensywne kolory, nastrojowa atmosfera i silne kontrasty sprawiają, że jej prace są rozpoznawalne. Ulubionymi dziedzinami sztuki BaxiaArt jest cyfrowy fotomontaż i fotografia przyrodnicza. Zazwyczaj główne tematy jej prac są symboliczne, m.in. samotne drzewa, tajemnicze postacie, księżyc czy kontemplacja w objęciach piękna natury. Wiele z jej prac to żywe metafory - w niektórych z nich pojawia się nawet postać autorki.

Zapraszamy.

Wystawę możecie oglądać do 30 listopada.

Organizator

Miasto Bełchatów