MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapraszamy do udziału w „Jesiennych Spotkaniach Teatralnych”

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza do udziału w „Jesiennych Spotkaniach Teatralnych”. Teatralna jesień w Bełchatowie rozpocznie się już 16 października i trwać będzie do listopada. Jakie spektakle czekają na Was tej jesieni?

Nasz cykl rozpoczniemy programem satyryczno – literackim w wykonaniu Sławomira Hollanda, będzie to doskonała okazja do obcowania z tekstami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Mariana Hemara, Jerzego Jurandota, Bolesława Leśmiana czy Juliana Tuwima. Czeka na Was wieczór doskonałych utworów literackich okraszonych zabawnym komentarzem i refleksją aktora, który z wdziękiem kulturalnego, eleganckiego inteligenta międzywojnia wprowadzi w atmosferę liryki, satyry i kabaretu.

Przedstawienie „Grace i Gloria” to nasza kolejna propozycja. Przygotowany został specjalnie z okazji jubileuszu 50 – lecia pracy artystycznej Stanisławy Celińskiej. Obejrzycie więc barwną, a zarazem przejmującą opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Brawurowa gra aktorek - Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec stworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji.

Podczas tegorocznej edycji Jesiennych Spotkań Teatralnych będziemy również gościć Teatr Fraktal z dwoma spektaklami „Frida La Vida” oraz „Ryba Biba”. Pierwsza z propozycji to inspirowany życiem i twórczością Fridy Kahlo spektakl „Frida La Vida”. Wydarzenie to oderwie nas od popkulturowego wizerunku malarki i pokaże Fridę mniej znaną. Scenariusz zbudowany jest nieomal wyłącznie z tekstów samej malarki, co pozwali nie tylko zobaczyć Fridę, ale także usłyszeć jej głos, pełen poezji, kolorów i namiętności.

Spektakl „Ryba Biba” to propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Opowieść o odnajdywaniu piękna w brzydocie i o tym, że nawet w najgłębszej ciemności, w chwilach, gdy jest nam tak smutno i źle, że chcemy przespać nasze życie… że nawet wtedy może spotkać nas coś, co całkiem odmieni nasze życie i nada mu sens. Podczas spektaklu rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki granej na żywo, na specjalnie skonstruowanych instrumentach.

Program:

Spektakl „Nic nowego pod słońcem” w wykonaniu Sławomira Hollanda
Termin: 16.10.2022 r. (niedziela), godzina 18:00
Miejsce: sala teatralna MCK
Bilety: 20 zł

Spektakl „Grace i Gloria”

Termin: 19.10.2022 r. (piątek), godzina 19:00
Miejsce: sala teatralno - widowiskowa MCK PGE GM
Bilety: 30 zł

Więcej informacji na temat spektaklu znajdziecie TUTAJ.

Spektakl „Frida La Vida”

Termin: 23.10.2022 r. (niedziela), godzina 18:00
Miejsce: sala teatralno - widowiskowa MCK PGE GM
Bilety: 20 zł

Więcej informacji na temat spektaklu znajdziecie TUTAJ.

Spektakl „Ryba Biba”
Termin: 29.10.2022 r. (sobota), godzina 12:00
Miejsce: sala teatralno - widowiskowa MCK PGE GM
Bilety: 20 zł

Więcej informacji na temat spektaklu znajdziecie TUTAJ.

Bilety na wszystkie spektakle do nabycia TUTAJ lub w kasach MCK.

Mecenasem Kultury oraz Sponsorem Jesiennych Spotkań Teatralnych jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów