MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Spektakl Vagabond Physical Collective pt. „Koncert żałobny na sześciu tancerzy”

Fundacja Przestrzeń Filmowa oraz Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zapraszają na spektakl Zespołu Vagabond Physical Collective pt. „Koncert żałobny na sześciu tancerzy”. Wydarzenie to będzie można obejrzeć na deskach sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy w dniu 29 września 2022, o godz. 19:00.

Spektakl jest metaforą podróży przez czas. Z rozpadu i chaosu, poprzez byt i wszelkie zawierające się w nim okoliczności, zmierzamy do absolutu i nicości.

Perspektywa buduje napięcie, dystansuje i zbliża. Dzięki jej różnym wymiarom pozwalamy widzowi doświadczyć niezmierzonego ogromu wszechświata wraz z jego detalami: pojedynczymi emocjami, zdarzeniami, odczuciami. W naszych rozważaniach lawirujemy pomiędzy życiem a śmiercią, ulotnością a stałością, snem a jawą. Za podstawowe i decydujące narzędzie tworzenia spektaklu przyjęliśmy intuicję. Chcemy także zaprosić widza do nie-intelektualnego odbioru dzieła, pobudzając tym samym odbiór zmysłowy, emocjonalny i cielesny.

Reżyser: Koncepcja i choreografia: Omar Karabulut, Monika Witkowska.
Obsada: Wykonanie i choreografia: Karolina Januszek, Omar Karabulut, Monika Witkowska, Sebastian Wylot z gościnnym udziałem Martyny Łodej.
Czas trwania spektaklu: 45 minut.
Grupa wiekowa: wszyscy.

Pozostali realizatorzy:
Choreografia do spektaklu powstała we współpracy z Oscarem Mafą i Pawłem Urbanowiczem.
Opracowanie muzyczne: Oscar Mafa.
Reżyseria światła: Radosław Lis.
Koordynacja produkcji: Agnieszka Czichy.
Produkcja: Vagabond Physical Collective, Fundacja Przestrzeń Filmowa.

Pokaz spektaklu odbywa się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MCK lub TUTAJ.

Organizator

Miasto Bełchatów