MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wystawa fotograficzna pt. „Zamki Zameczki i Smok Walijski”

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Remigiusza Marczaka pt. „Zamki Zameczki i Smok Walijski”, który odbędzie się 16 września br. o godzinie 18.00 w Galerii „Na piętrze” w budynku MCK PGE Giganty Mocy.

To już druga część fotograficznego tryptyku. Pierwsza pt. „Szkocja” prezentowana była we wrześniu 2021 roku, a w przyszłym będziemy mogli obejrzeć część III pt. „Anglia”.

Od autora: Miejsce, w którym się urodziłem, było postrzegane jako niezwykłe i magiczne, pokryte starymi drzewami, ruiny zamku na wyspie otoczonej wodą, lokalne legendy. Wszystkie te cechy potęgowały naturalne piękno mojej ojczyzny, jednak po moim powrocie po wielu latach większość tych starych drzew zniknęła wraz z magicznym duchem, który kiedyś tam czułem. Dziś mieszkam w Warwickshire w Anglii, znanej również jako kraj Szekspira, i odkryłem, że te urzekające miejsca nadal istnieją i prezentują się w naturalnym pięknie przyrody, w zależności od tego, jak uchwycimy obraz, który nam został dany. Dzięki sztuce mojej fotografii udało mi się raz jeszcze odkryć tego magicznego ducha i przedstawić go poprzez moje fotografie. „Genius loci”, które przekłada się na ducha miejsca w religii rzymskiej, jest czymś, co czuję, że jest obecne w każdym miejscu, do którego się udajemy, a moje obrazy mają na celu uchwycenie tego. Każda część świata ma swój odrębny charakter, dzięki czemu jest wyjątkowa i wyjątkowa od poprzedniej. Ta niewidzialna obecność sprawia, że miejsce jest tak piękne, znaczące lub wyjątkowe dla danej osoby i mam nadzieję, że oglądając moje zdjęcia, Ty również będziesz świadkiem ducha tego miejsca.

Zapraszamy!

Organizator

Miasto Bełchatów