MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapraszamy na 41. Dni Bełchatowa!

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza na 41. Dni Bełchatowa. Po dwóch latach nieobecności wracamy z największą miejską imprezą plenerową. Będzie muzycznie i rodzinnie. Nie zabraknie atrakcji dla młodszych, jak i starszych. Koncerty będą różnorodne, tak by każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Koncertowy maraton rozpocznie się w piątek, 24 czerwca. Będzie to gratka szczególnie dla fanów hip-hopu i rapu. Na scenie plenerowej przy MCK PGE Gigantach Mocy wystąpią bowiem Whit3ash, Vixen, Kleszcz i Kękę. Gwiazdą wieczoru będzie Kękę – Piotr Dominik Siara, który znany jest już bełchatowskiej publiczności. Jego koncert w 2016 roku przyciągnął tłumy fanów. Nie ma się co dziwić, bo jego albumy pokrywają się nawet potrójną platyną, a piosenki na youtube osiągają miliony wyświetleń.

Na kolejne koncerty zapraszamy już na błonia przy Muzeum Regionalnym. Sobota to czas rodzinnej zabawy i pikniku. W Parku Olszewskich stanie wesołe miasteczko, będą też animacje dla dzieci zorganizowane m.in. przez Fundację Rozwoju Nitka, stoiska z rękodziełem i strefa gastronomiczna. Na scenie królować natomiast będą miejscowe zespoły i soliści. Zwieńczeniem wieczoru będzie występ zespołu MYSLOVITZ, który wykona swoje kultowe utwory takie jak „Dla Ciebie” czy „Długość dźwięku samotności”.

Trzeci dzień święta miasta otworzy występ grupy tanecznej Rajka. Zaraz po niej na scenie pojawi się gwiazda disco polo – formacja MIG. Ma ona na swoim koncie cztery albumy i kilka hitów, wśród nich m.in. „Wymarzona” czy „Miód malina”. Później scena ponownie będzie należeć do lokalnych artystów. Ze swoim koncertem wystąpią uczestnicy telewizyjnych muzycznych show: Tatiana Kopala, Paweł Bauer i Anna Serafińska. Finałowy występ należy w tym roku do polsko-ukraińskiego zespołu ENEJ, który na naszej scenie gra już dokładnie od dwudziestu lat. Ich muzyka to mieszanka folku, rocka, ska, punku i ukraińskiej alternatywy. Ogromną popularność zyskali po swoim zwycięstwie w muzycznym programie telewizyjnym „Must be the music. Tylko muzyka”. Do dziś ich koncerty przyciągają tłumy fanów, na youtube najwięcej wyświetleń ma ich hit „Kamień z napisem Love” i „Symetryczno - liryczna”.

Program Imprezy:

24.06.2022r. Scena plenerowa przy budynku MCK PGE Giganty Mocy

17.30 – występ zespołów Whit3Ash, Eyman

18.00 – występ zespołu Vixen

19.00 – występ zespołu Kleszcz

20.00 – występ zespołu Kękę

25.06.2022r. Park przy ul. Hellwiga (błonia przy Muzeum Regionalnym)

15.00 – występ Miejskiej Orkiestry Dętej

15.30 – występy bełchatowskich przedszkolaków

16.45 – występ zespołów i chórów lokalnych (Progress, A’Vista, Cantabile, Studio Tańca Etiuda, Bagatela)

17.45 – oficjalne powitanie gości przez władze miejskie

18.00 – występ zespołu Sounding Strings

19.00 – występ zespołu Thrudy

20.30 – występ zespołu Myslovitz

22.00 – 23.00 – zabawa z DJ-em

26.06.2022r. Park przy ul. Hellwiga (błonia przy Muzeum Regionalnym)

16.00 – występ grupy tanecznej Rajka

16.30 – 16.45 – konkursy

17.00 – występ zespołu MIG

18.15 – występ Tatiany Kopali

19.00 – Serafińska & Bauer Show Band

20.30 – występ zespołu Enej

Wydarzenia towarzyszące:

- 15 – lecie Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, wystawa w galerii „Na piętrze” w MCK PGE Giganty Mocy,

- 25.06.2022 Automaniacy Klasyków – wystawa na błoniach przy Muzeum Regionalnym (przy ul. Mielczarskiego)

Dziękujemy naszym: 

sponsorom:

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S. A., Knauf Bełchatów SP. z o.o., ELBUD Bełchatów SP. z o.o., Przedsiębiorstwo Innowacyjno - Produkcyjne INKOM SP. z o.o., Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie PEC SP. z o.o., ECO-ABC SP. z o.o., EKO REGION SP. z o.o. w Bełchatowie, Zakład Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN Bełchatów SP. z o.o.

partnerom:

Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, Automaniacy klasyków

patronom medialnym:

Dolsat SP. z o.o. Bełchatów, Fakty Bełchatów, Radio Eska

Regulamin

Organizator

Miasto Bełchatów