MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze zaśpiewa w Bełchatowie!

Wyjątkowy zespół popularyzujący narodowy folklor, artystyczna duma naszego kraju – zespół Mazowsze – wystąpi w Bełchatowie. Zespół zaprezentuje własne interpretacje kolęd i pastorałek.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego to zespół szczególny. W swoim repertuarze posiada opracowania sceniczne aż 42 regionów Polski, co czyni go zespołem narodowym, prezentującym bogactwo rodzimego folkloru, piosenek, przyśpiewek, narodowych tańców, oraz polskich obyczajów.

6 stycznia, na scenie sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy, Mazowsze zaprezentuje najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki, których aranżacje będą nawiązywać do tradycyjnych polskich rytmów mazura, oberka czy poloneza.

Pełen radości oraz zadumy koncert „Kolędy i Pastorałki” w wykonaniu solistów i orkiestry Mazowsza rozpocznie się o godzinie 18:00.
Wstęp na koncert jest wolny.

O zespole:
„Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych. Nazwa zespołu wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza, jednak repertuar "Mazowsza" szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. Dziś w dorobku zespołu znajdują się pracowania sceniczne 42 z nich.Styl "mazowszański" to ciepło delikatnej stylizacji, uwypuklającej urodę autentyku, zarówno w odniesieniu do muzyki, jak i do choreografii czy kostiumu. Folklor prezentowany przez zespół na scenie staje się sztuką o największej wartości, sztuką o wielkim ładunku emocjonalnym.

Organizator

Miasto Bełchatów