MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

"Zima na Litwie" - wystawa fotografii

Chociaż zima w pełni, białego puchu niewiele. Na prawdziwy śnieg trzeba jeszcze poczekać, ale już od 22 grudnia zimę będzie można oglądać na zdjęciach autorstwa pani Marii Budner.

"Zima na Litwie” to zbiór fotografii, które zostały wykonane przez panią Marię, podczas organizowanego przez Oddział PTTK w Suwałkach Ogólnopolskiego Rajdu Narciarskiego - Wędrówki Północy. Rajd zawędrował na Litwę, która stała się tematem zdjęć pani Marii.

Wystawa zostanie zaprezentowana w dolnym foyer budynku MCK PGE Giganty Mocy w Bełchatowie i będzie udostępniona dla odwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godz. 9.00 – 20.00.
Finisaż wystawy odbędzie się w dniu 19 stycznia o godz. 17:30.

Autorka zdjęć – Maria Budner – o swoich pracach:
"Zima na Litwie to dla mnie zamarznięte jeziora i łódki uwięzione w lodzie i śniegu; trzciny, których nie łamie żaden wiatr; kaczki, łabędzie, bobry; białe przestrzenie pól i pagórków dające poczucie swobody i wolności; piękne lasy z nieprzetartymi ścieżkami, w których zimą raczej nikogo nie spotkamy; drewniane chatki czasem zamieszkałe, a czasem zupełnie opuszczone; bogato zdobione krzyże, kapliczki i inne dzieła z drewna wymagające wielkiego kunsztu rzeźbiarskiego i wyobraźni; życzliwi ludzie, z którymi można się porozumieć pomimo różnic językowych. Taką Litwę poznałam podczas Wędrówek Północy."

Maria Budner – autorka zdjęć, członkini Stołecznego Klubu Tatrzańskiego oraz Klubu Narciarskiego PTTK w Łodzi. Poznaje świat żeglując, jeżdżąc na rowerze, pływając kajakiem, wędrując na nartach i chodząc po górach. Nie wyobraża sobie życia bez podróży i aparatu, dzięki któremu może uwiecznić wyjątkowe chwile. 

Organizator

Miasto Bełchatów