MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Czy pamiętasz Kino Pokój?

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie rozpoczyna akcję poszukiwania pamiątek, dotyczących historii Kina Pokój w Bełchatowie. W ramach projektu "TU JEST KINO!", realizowanego wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woje wództwa Łódzkiego powstanie zbiór archiwaliów, dokumentujących historię kin w regionie łódzkim. Stąd apel Miejskiego Centrum Kultury do wszystkich osób związanych z kinem lub posiadającym pamiątki lub dokumenty przedstawiające prace pierwszego bełchatowskiego kina, o zgłaszanie się i dzielenie swoimi wspomnieniami. Poszukiwane są m.in. fotografie, nagrania i wycinki prasowe. Chętnie wysłuchane będą również opowieści mieszkańców miasta na temat funkcjonowania kina.

Na wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tej akcji czekają członkowie grupy historycznej "Odkrywcy Pamięci", którzy dyżurować będą w każdy poniedziałek w godzinach 17:00 - 19:00 oraz środę w godzinach 17:00 do 18:00, w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Chętnie wysłuchają oni również opowieści o bełchatowskim najstarszym kinie. Zebrane pamiątki i wspomnienia posłużą do wyprodukowania profesjonalnego filmu, dokumentalnego, który powstanie w ramach projektu.

Organizator

Miasto Bełchatów