MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Detal architektoniczny jako narzędzie edukacyjne - praktyki i inspiracje - szkolenie on-line

Łódzki Dom Kultury zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu online pt. "Detal architektoniczny jako narzędzie edukacyjne - praktyki i inspiracje", który odbędzie się 16 grudnia 2021 r, o godz. 13.30-15.30.

Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom tematyki zdobień architektonicznych jako plastycznego zasobu, który może być wykorzystany w edukacji, budowaniu patriotyzmu lokalnego, animacji społecznej i w innych dziedzinach życia instytucji kulturalnej i oświatowej.

Porozmawiamy o definicji detalu, przykładach jego występowania, a następnie przyjrzymy się, do czego to zjawisko może być użyteczne przy tworzeniu i realizacji już istniejącej oferty edukacyjnej i kulturalnej.

Zaprezentujemy treści powstałe w ramach projektu „Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych – scenariusze edukacyjne dla młodszych i starszych klas szkoły podstawowej, filmy i przewodniki.

Informacje organizacyjne:

Aby wziąć udział w webinarium należy:
• posiadać dostęp do komputera lub urządzenia mobilnego podłączonego do sieci. internetowej, wyposażonego w głośniki lub możliwość podpięcia słuchawek,
• posiadać system Windows 7 lub nowszy / Mac OS wersja 10.13 lub nowszy / Android/ iOS.
• posiadać przeglądarkę Microsoft Edge / Mozilla Firefox 75 lub wyższy / Google Chrome
• wejść o określonej godzinie do „wirtualnego pokoju”, którego adres Uczestnik otrzyma przed spotkaniem w wiadomości e-mail od Organizatora.

Warunkiem udziału w szkoleniu jest wypełnienie formularza elektronicznego - KLIK 

Organizatorem szkolenie jest Łódzki Dom Kultury. Kontakt do organizatora: Natalia Korzeniowska-Sońta 797-326-219

Szkolenie poprowadzi Maria Nowakowska – popularyzatorka architektury i sztuki w przestrzeni publicznej, właścicielka marki „Łódzki detal”, dyrektorka międzynarodowego Festiwalu Detalu Architektonicznego.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Szkolenie będzie realizowane w ramach projektu pn. Dlaczego ten dom tak wygląda! Architektura pod lupą dla najmłodszych – II edycja, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizator

Miasto Bełchatów