MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Projekt pod nazwą Miejski Program Edukacji Ekologicznej „Mali giganci – dzicy zapylacze w miastach

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zrealizowało projekt pod nazwą Miejski Program Edukacji Ekologicznej „Mali giganci – dzicy zapylacze w miastach”, które otrzymało dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w wysokości 18 155,00 zł.

Projekt poświęcony był zagadnieniom związanym z ochroną owadów zapylających, w tym na terenach zurbanizowanych, zaś jego głównym celem było propagowanie wiedzy o roli tychże owadów w ekosystemie oraz wytworzenie w grupie objętej zadaniem potrzeby działania na rzecz poprawy warunków bytowania zapylaczy. W  projekcie, obejmującym spotkanie edukacyjne z profesjonalnym pszczelarzem, zwiedzanie wystawy pszczelarskiej, warsztaty tworzenia świec z wosku i poideł dla owadów, a także konkurs z nagrodami na najciekawszą konstrukcję domku dla zapylaczy, uczestniczyło łącznie 30 par dziecko – rodzic.

Serdecznie dziękujemy Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za finansowe wsparcie naszego projektu.

Osobno zaś dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym merytorycznie i organizacyjnie w przygotowanie i realizację zadania, w szczególności zaś Panu Józefowi Olejniczakowi, Przewodniczącemu Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie oraz Panu Andrzejowi Juchniewiczowi i Fotografom Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 


 Strona internetowa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej KLIK
 

Organizator

Miasto Bełchatów