MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Monodram pt. "Ta cisza to ja" w wykonaniu Jacka Kawalca

Fundacja Rozwoju Nitka oraz Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zapraszają na monodram w wykonaniu Jacka Kawalca pt. „Ta cisza to ja…”, który odbędzie 24 października br. o godzinie 18:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Jesienny repertuar MCK obfituje w znakomite spektakle! Kolejnym, który widzowie będą mogli zobaczyć jeszcze w październiku na deskach sceny teatralno-widowiskowej będzie monodram, w którym główną rolę zagra znany i lubiany aktor Jacek Kawalec.

Sztuka Jana Jakuba Należytego - „Ta  cisza to ja...” , którą przygotował i gra od dwóch lat w Teatrze Kamienica Emiliana Kamińskiego, to spektakl, który śmieszy do rozpuku, daje do myślenia i wzrusza do łez. Jest w nim zawiedziona miłość, zawodowa kompromitacja i picie, by zabić emocje, które nie dają spokoju. Przedstawienie pozwala spojrzeć w głąb siebie, może stać się dla wielu osób jedynym sposobem na podjęcie decyzji o leczeniu, przekonaniem, że z butelką (lub innym nałogiem) można się rozstać i to rozstanie jest początkiem wielkiej osobistej przemiany.

Kawalec poprzez sztukę ostrzega ludzi młodych i niedoświadczonych przed zagrożeniami jakie niesie wejście w dorosłe życie.

„Ten monodram grałem dla już wielokrotnie w kraju i za granicą dla różnej publiczności. Ta, która nastawiona była tylko na dobrą zabawę początkowo reagowała śmiechem i rozbawieniem. Znajdowała rozrywkę, bo spektakl ociera się o kabaret, czy zabawny „one mam show”. Jednak w trakcie przedstawienia zaskakiwana autentycznością opowiadanej historii poddawała się głębszej refleksji. Dowodem tego były burzliwe dyskusje jakie wywiązywały się podczas moich spotkań z widzami po spektaklu.” – mówi aktor.

Wstęp wolny za okazaniem wejściówki. Darmowe wejściówki do odbioru w kasie MCK od 13 października.

Zapraszamy!

Organizator

Miasto Bełchatów