MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Klub Podróżnika | Waldemar Stawowczyk

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na pierwsze po tak długiej przerwie spotkanie Klubu Podróżnika, które odbędzie się 21 października o godzinie 18:00, w sali koncertowej MCK. Podczas tego spotkania o swojej pasji opowie prelegent – Waldemar Stawowczyk.

Tam i z powrotem, czyli w drodze po marzenia! Taki tytuł nosi najbliższe spotkanie Klubu Podróżnika, które odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Tęskniliśmy za prelekcjami na żywo, na szczęście wracamy do naszych comiesięcznych spotkań. Klub Podróżnika w trzeci czwartek miesiąca to już tradycja, a najbliższą prelekcję poprowadzi Mistrz świata, Europy i Polski w wyścigach psich zaprzęgów on snow i dryland.

Prywatnie Waldemar Stawowczyk jest wielkim ambasador swojej dyscypliny sportu. Uczestniczy w licznych spotkaniach z dziećmi i młodzieżą opowiadając nie tylko o wyścigach psich zaprzęgów, ale przede wszystkim starając się rozbudzić w słuchaczach chęci poszukania własnej życiowej pasji. Najmłodsze audytorium wyczula też na potrzebę odpowiedzialności niezbędnej do budowania prawidłowych relacji człowiek – pies.          

- Od dziecka jestem człowiekiem gór, zawsze lubiłem zwierzęta i oglądając filmy o odległej Alasce i niedostępnych krainach skutych lodem i śniegiem marzyłem, aby kiedyś mieć husky. To, że marzenia się spełniają, tylko trzeba w nie wierzyć, wie każdy. Nie inaczej było ze mną... W 2003 roku na mojej drodze do pracy, stanął pies. Wyglądał jak siedem nieszczęść, ale był uosobieniem tego o czym marzyłem. Zabrałem go z tej ulicy i tak oto z Manu ruszyliśmy w drogę nie tylko do domu, ale i w wielką życiową przygodę jaką jest mushing… - mówi Waldemar Stawowczyk.

Od 11 lat bełchatowianin nie schodzi z czołowych miejsc na zawodach w randze mistrzostw Polski, Europy jak i Świata. Należy do krajowej i europejskiej czołówki zawodników tej niecodziennej dyscypliny. Na co dzień mieszka i trenuje w podbełchatowskich lasach, kiedy jednak przychodzi czas startów – jesienią i zimą - cały Waldemar Stawowczyk Team wyrusza w rozmaite zakątki Starego Kontynentu.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Organizator

Miasto Bełchatów