MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury. Koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Detalowy spacer architektoniczny po Bełchatowie

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie wraz z Łódzkim Domem Kultury zapraszają do udziału w detalowej wycieczce architektonicznej po Bełchatowie, która odbędzie się 28 października w godz. 14:00-16:00.

Macie ochotę poznać Bełchatów od strony architektonicznej? Macie ku temu okazję! Na spacery po naszym mieście zabiorą Was Maria Nowakowska oraz Joanna Ufnalska. Na wycieczce skupimy się głównie na charakterystycznych szczegółach budynków – detalach architektonicznych, którymi są fragmenty wykończenia budynku – klamki, sposób ułożenia cegieł, dekoracje balustrad czy płotów. To, co czasem wydaje się niekonieczne, a jednak istnieje.

Powody stosowania detali są różne. Niektóre pełnią funkcję użytkową, pomagając zabezpieczyć lub wzmocnić budynek. Inne stosowane są dla dekoracji lub po to, by podkreślić najistotniejsze części budowli – wejście, okna, narożniki czy zwieńczenie.

Detale mogą też odsyłać do dawnych lub współczesnych wierzeń religijnych czy przesądów, opowiadać historię właściciela budynku, a nawet reklamować oferowane przez niego usługi. Na potrzeby wycieczki przyjmujemy szeroką definicję detali, włączając do ich grona wszystkie znaczące szczegóły. 

Mamy nadzieję, że dzięki spacerowi zobaczycie swoją okolicę nowymi oczami. To jedna z magicznych umiejętności detalu – otwiera oczy na to, czego dotychczas nie widzieliśmy. Zdobyte informacje mogą posłużyć podczas podczas zajęć edukacyjnych z najmłodszymi, którzy dzięki Wam mogą stać się wrażliwymi na otaczające ich piękno. 

Do wzięcia udziału w spacerze architektonicznym zapraszamy nauczycieli, animatorów, edukatorów, pasjonatów lokalnego dziedzictwa i wszystkie chętne osoby. 

Zapisy pod adresem mailowym: michal.stempczynski@mckbelchatow.pl

Numer kontaktowy - 446351926

Karta zgłoszeniowa do pobrania poniżej.

Do zobaczenia na trasie! 

Spacer jest organizowany przez Łódzki Dom Kultury wraz z Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowiew ramach projektu pn. „Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych - II edycja.” Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kilka słów o przewodniczkach:

Maria Nowakowska - właścicielka marki "Łódzki detal", popularyzatorka dziedzictwa i animatorka kultury, dyrektorka międzynarodowego Festiwalu Detalu Architektonicznego #detalfest. 

Joanna Ufnalska - mgr ekonomii, posiada doświadczenie w pracy w organizacji pozarządowej skierowanej na działania miękkie w przestrzeni miejskiej. Autorka i organizatorka gier miejskich od 2011 roku do chwili obecnej (łącznie około 140 przeprowadzonych gier). 

 

Formularz zgłoszeniowy

Organizator

Miasto Bełchatów