MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Spektakl pn. "Koniec końców koniec"

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na taneczny spektakl pn. "Koniec końców koniec", który odbędzie się 02.10.21 o godzinie 18.00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Jedną z kulturalnych propozycji, aby ją przetrwać, są spektakle teatralne, które co roku są organizowane w MCK. Jako pierwszy na deskach sceny teatralno-widowiskowej wystąpi Teatr Tańca Jazgot z Warszawy.

Opis spektaklu:

Rodzimy się w społeczeństwie, które od początku narzuca nam reguły, według których mamy żyć i postępować. To struktura rządząca się swoimi prawami i chcąc w niej funkcjonować, należy się dostosować. Jest ukształtowana i szufladkuje jednostkę. Rodzimy się, a pakiet na życie jest już gotowy. Od startu aż do mety, przez dzieciństwo, młodość i dorosłość, bardziej lub mniej świadomie przystajemy na te warunki. Tryptyk „Koniec końców koniec” przedstawia życie jako rywalizację, niekończącą się pogoń. To wyczerpujący, szaleńczy wysiłek współczesnych ludzi dążących do osiągnięcia zawodowego i materialnego sukcesu. Bezmyślnie uczestniczących w wyścigu po "więcej i wyżej". Trzy części spektaklu kolejno przedstawiają niewinne i beztroskie dzieciństwo, podporządkowaną i naiwną młodość oraz wyrafinowaną i chytrą dorosłość.Bohaterowie spektaklu są wśród nas. Jaki będzie Twój koniec?

Choreograf - Aneta Bułka.

Wstęp na wydarzenie po okazaniu bezpłatnej wejściówki. Wejściówki do pobrania w kasie MCK od 21 września.

Zapraszamy!

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów