MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

XII Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2021

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza do udziału w XII Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2021. Konkurs odbędzie się 27 listopada br., w sali teatralno - widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. 

Zapraszamy tancerzy z całego kraju, którzy pragną zaprezentować swoje układy podczas najważniejszego turnieju tańca współczesnego oraz nowoczesnego w regionie!

Uczestnicy tegorocznej edycji OST (RE)akcje zmierzą się w dwóch kategoriach, tj. solo/duet oraz teatr. Główną nagrodą tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2021 jest Grand Prix Prezydenta, w wysokości 1500 zł (dla najlepszej prezentacji).

Uczestnicy zaprezentują jeden układ choreograficzny. W kompozycji, przygotowanej z pełną dowolnością środków wyrazu. Forma i treść powinny być zgrane w jedną całość obrazu choreograficznego. W konfrontacjach mogą wziąć udział amatorskie zespoły taneczne, duety i soliści. Dana instytucja delegująca/choreograf/teatr może wystawić dwie prezentacje: w kategorii solo/duet - jedno solo i jeden duet oraz jedną prezentację w kategorii teatr (soliści i duety mogą tańczyć w kategorii teatr). Łącznie można wystawić 3 prezentacje (jedno solo, jeden duet i jeden teatr).

Przegląd Konkursu oceniać będzie profesjonalne Jury, reprezentujące różnorodne dziedziny tańca.

Wszystkim zwycięzcom 1 miejsc oraz zdobywcom Grand Prix przysługuje bezpłatna akredytacja na rok 2022.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Warunkiem uczestnictwa jest dokładne wypełnienie karty zgłoszenia online oraz przesłanie nagrania spektaklu lub linku pod którym można obejrzeć spektakl do dnia 31.10.2021r. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Wszystkie zakwalifikowane teatry, duety i soliści zostaną poinformowani drogą mailową. Pełna lista startowa dostępna będzie na stronie MCK oraz fanpejdzu OST (RE)akcje od 10.11.2021r.

Serdecznie zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona.

 

 

 

Regulamin

Organizator

Miasto Bełchatów