MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wystawa twórczości Anny Marii Macugowskiej

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na autorską wystawę twórczości stypendystki Miasta Bełchatowa Anny Marii Macugowskiej. Finisaż odbędzie się 24.09 br. o godzinie 17:00.

Wystawę można oglądać na Dolnym Foyer od 7 września do końca miesiąca. 

O autorce:

Anna Maria Macugowska – malarka, scenografka filmowa i teatralna oraz kostiumografka. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Malarstwa, warszawskiej ASP, a w tym roku przystąpi do obrony magisterskiej na Wydziale Scenografii (także ASP w Warszawie). Scenografia pozwala jej na spełnienie się w dwóch aspektach: technicznym i artystycznym. To zawód wymagający kreatywnego myślenia, ale i realistycznego, zdroworozsądkowego podejścia do projektu, by mógł on fizycznie zaistnieć. Ponadto podczas pracy twórczej stara się zawsze myśleć postaciami oraz wydarzeniami, które są zapisane w scenariuszu. Dzięki temu może stworzyć zupełnie nową rzeczywistość, która „zadziała” wyłącznie w wykreowanych przez twórców okolicznościach. Od kiedy pamięta lubiła malować, wycinać, jednym słowem tworzyć.

Organizator

Miasto Bełchatów