MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapraszamy na koncert z cyklu OPEN STAGE

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na koncert z cyklu OPEN STAGE, który odbędzie się 24 lipca br. o godzinie 20:00. Na scenie letniej MCK na Placu Narutowicza zagrają THRUDY oraz Mora!

Miłośnicy muzyki na żywo w końcu doczekali się! Już pod koniec lipca na scenie letniej usłyszymy mieszankę stylów muzycznych, wśród których na pierwszy plan wysunie się reggae, rock i alternatywa. Wszystko to za sprawą zespołu Thrudy, który jest dobrze znany wszystkim bełchatowianom. Mocnego brzmienia okraszonego melodyjnymi wersami dostarczy zespół Mora.

Zespół Thrudy rozpoczął działalność w 2007 roku w Bełchatowie. Początkowo styl grania kapeli osadzony był w muzyce hc-punk, jednak dość szybko ewoluował i zwrócił się ku muzyce alternatywnej, rockowej z elementami reggae i rocka progresywnego. Obecnie muzyka zespołu to ciekawy przekrój różnych gatunków i pejzaży muzycznych, zmieniających stan umysłu słuchacza w zależności od utworu. Najważniejsza nagroda - zdobycie nagrody publiczności na Jarocin Festiwal w 2013 roku. Wygrane i wiążące się z tym profity pozwoliły nagrać płytę demo - „Nieoczekiwane wzloty, inscenizowane upadki”. Nagranych zostało pięć utworów. Do jednej z nich - „Ziemia planeta brudzi” został nagrany teledysk na Warsztatach Tworzenia Wideoklipu na festiwalu Młodej Sztuki w Bełchatowie w 2013 roku.

Zespół MORA czerpie inspiracje do tworzenia kompozycji z różnych zakątków dźwięków, co w efekcie tworzy burze muzyki. Teraźniejszy skład uformował się na początku 2021 roku i są to: Wojciech Andrzejewski - wokal

Jakub Kwiecinski - gitara
Sebastian Wolski - gitara
Robert Kwiecinski - gitara basowa
Tomasz Kamiński - perkusja

Wstęp wolny.

 

Organizator

Miasto Bełchatów