MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Wakacje z MCK 2021

Coraz bliżej do zasłużonych wakacji, podczas których będzie można odpocząć i skupić się na pasjach oraz zainteresowaniach. Dla tych, którzy nie wyjeżdżają poza miasto, Miejskie Centrum Kultury przygotowało specjalną ofertę.

Wakacyjny kalendarz Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie obfituje w szereg atrakcyjnych warsztatów oraz zajęć o charakterze twórczym. W tym roku nasza oferta wzbogacona została o otwarte pracownie. Każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w różnorodnych zajęciach bez konieczności zakupu wejścia na cały cykl warsztatów, tak jak było dotychczas. Oznacza to, że uczestnicy wybierają sobie pojedyncze dni, w których przyjdą na zajęcia. Jest to świetna propozycja dla tych, którzy chcą sprawdzić się w różnych dziedzinach. W ramach naszej nowej propozycji spędzenia wakacyjnego czasu, Wasze pociechy będą mogły stworzyć ozdoby ceramiczne, piękną mozaikę, rozwinąć zdolności plastyczne oraz nauczyć się oryginalnego układu tanecznego.

Dla tych, którzy lubią nasze maratony warsztatowe mamy zajęcia plastyczne, których głównym tematem będzie technika kolażu inspirowana dziełami z obrazów Gustava Klimta oraz cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty ceramiczne pn. „Ogród sztuk” odbywające się w Grocholicach. Perełką wśród naszych ceramicznych propozycji jest indywidualny kurs toczenia na kole garncarskim, podczas którego dzieci stworzą przedmioty o charakterze użytkowym. Każda z wykonanych prac na zajęciach będzie wypalona za dodatkową opłatą. Wszystkich zainteresowanych rękodziełem zapraszamy również na warsztaty ze zdobienia świec metodą decoupage.

Nie zabraknie także muzyki. Bezpłatne spotkania Jam session oraz Otwarta Sesja Nagraniowa to już tradycja! Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką, przygotowaliśmy indywidualne spotkania z instruktorami gry na perkusji oraz gitarze.

Na miłośników oprogramowania i komputerów czekają również bezpłatne warsztaty w ramach projektu „Sieć na kulturę” – Kompetencje medialne. Uczestnicy poznają m.in. cyfrowe narzędzia przydatne w szkole, dowiedzą się jak tworzyć prezentacje oraz nauczą się rozpoznawać nieprawdziwe treści. Dodatkowo zapoznają się z zasadami bezpiecznego korzystania z portali internetowych oraz zgłębią sposoby na prezentowanie się w sieci.

W naszym kalendarzu znajdziecie również propozycje dla małych naukowców. Podczas warsztatów „Tajemniczy mikroświat” przeprowadzą przyrodnicze obserwacje, a na pachnących latem zajęciach pn. „Letnie orzeźwienie” będą mogli poczuć się jak prawdziwi senselierzy. Atrakcją z pewnością będą także zajęcia „Recykling ubraniowy - torba na zakupy", na których uczestnicy, dowiedzą się jak uszyć eko torbę DIY z recyklingu oraz warsztat „Wspomnienie wakacji w żelowej świecy", który pozwoli zamknąć najciekawsze wspomnienia z tegorocznych wakacji.

To jeszcze nie koniec naszych propozycji! Lubicie gry zespołowe? Dla tych, którzy potrzebują szczypty rywalizacji mamy coś szczególnego – grę „Ale objazd!” Uwaga! Ta gra wymaga prawdziwego ducha walki. Więcej szczegółów znajdziecie wkrótce na naszej stronie internetowej.

Kinomaniacy również znajdą coś dla siebie! Jak co roku kino Kultura zaprasza na dwa bezpłatne seanse dla najmłodszych widzów – 16 lipca oraz 20 sierpnia.

Więcej informacji na temat zbliżających się seansów już wkrótce.

Nie zapominajcie o naszym cyklu „Bajeczne czwartki”, na który bilety kupicie w cenie 10 zł (ulgowy) i 15 zł (normalny). Nasz bieżący repertuar znajdziecie tutaj – https://bit.ly/2S4yS8e.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!

 

WAKACJE 2021

KLIMT - KOLAŻ" | zajęcia plastyczne
Data: 30.06 – 02.07.2021
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: sala plastyczna MCK GM
Wiek uczestników: Od 10 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 60 zł/ opłata za 3 dni zajęć
Instruktorzy: M. Kucharska

Małych artystów zapraszamy na warsztaty plastyczne pn. „KLIMT – KOLAŻ”. Podczas zajęć uczestnicy wykonają obraz w technice kolażu, wzorowany na twórczości austriackiego malarza Gustawa Klimta.

 

Wakacje z perkusją” – nauka gry na perkusji
Data i godzina do ustalenia indywidualnie z instruktorem
Miejsce: sala muzyczna MCK GM
Wiek uczestników: dzieci, młodzież oraz dorośli
Odpłatność: 50 zł/ za godzinę zajęć
Instruktorzy: D. Biniek

Czujesz, że perkusja to instrument dla Ciebie? A może zawsze marzyłeś, żeby usiąść za zestawem i spróbować swoich sił jako perkusista? Nasz instruktor przekaże kompendium wiedzy na temat początków nauki gry na tym instrumencie. Zajęcia będą odbywać się w lipcu. Szczegółowe informacje i ustalenie terminu zajęć pod nr telefonu: 503 121 753.

 

„Kompetencje medialne” – bezpłatne warsztaty w ramach projektu „Sieć na kulturę”
Data: 1-12.07.2021
Godzina: 10:00-13:00 lub 11:00-14:00
Miejsce: sala muzyczna MCK GM
Wiek uczestników: 10-18 lat
Ilość miejsc: 20
Odpłatność: bezpłatne
Instruktorzy: A. Bielska, M. Stempczyński

Bezpłatne wakacyjne warsztaty online dla dzieci i młodzieży pt. „Kompetencje medialne” w ramach projektu „Sieć na kulturę”. Podczas szkolenia uczestnicy poznają m.in. cyfrowe narzędzia przydatne w szkole, dowiedzą się jak tworzyć prezentacje oraz nauczą rozpoznawać nieprawdziwe treści. Dodatkowo zapoznają się z zasadami bezpiecznego korzystania z portali internetowych oraz zgłębią sposoby na prezentowanie się w sieci. Więcej informacji tutaj - https://bit.ly/2TLDWyz

 

„Recykling ubraniowy - torba na zakupy”
Data: 02.07.2021
Godzina: 10:00-11:00
Miejsce: sala warsztatowa 3.14 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: 7-12 lat
Ilość miejsc: 15
Odpłatność: 24 zł
Instruktorzy: Martyna Guderska

Zastanawiacie się jak powtórnie wykorzystać stary podkoszulek? Nie trzeba go wyrzucać! Na naszych warsztatach zrobicie z niego fajną, modną torbę, którą ozdobicie według własnego pomysłu! Praca będzie nie tylko kreatywna, ale również pożyteczna dla naszej planety!

 

Gra Miejska „Ale objazd!" 
Data: 03.07.2021
Godzina:Start o godz. 10:00
Miejsce: Ogród przy GM, Pl. Narutowicza, Grocholice
Ilość miejsc: 6 grup po max. 4 osoby
Odpłatność: bezpłatne
Instruktorzy: M. Świtoń, M. Kucharska, A. Wojtuch, M. Stempczyński, A. Przydryga, M.Biniek

Dla tych, którzy potrzebują szczypty rywalizacji w tym roku przygotowaliśmy coś szczególnego – grę „Ale objazd!”. Bądźcie cierpliwi - więcej informacji już wkrótce na naszej stronie.

 

Otwarta Pracownia Mozaiki" 
Data: 05.07, 12.07, 19.07 oraz 26.07.2021
Godzina: 10:00 – 13:00
Miejsce: sala plastyczna mała MCK GM
Wiek uczestników: Od 16 lat
Ilość miejsc: 8
Odpłatność: 20 zł/ za dzień
Instruktorzy: M. Kucharska

Otwarta pracownia Mozaiki to propozycja dla młodzieży od 16 roku życia oraz dla dorosłych. Podczas zajęć będzie można zapoznać się z techniką dekoratorską jaką jest mozaika i wykonać m.in. podkładkę pod gorące naczynia, obrazek na ścianę lub figurkę ptaka do ogrodu.

 

Otwarta Pracownia Plastyczna " 
Data: 06.07, 13.07, 20.07, 27.07, 03.08, 10.08, 17.08, 24.08
Godzina: 11:00 – 13:00
Miejsce: sala plastyczna mała MCK GM
Ilość miejsc: 12
Odpłatność: 20 zł/ za dzień
Instruktorzy: K. Florczyk

Miłośników rysowania, malowania oraz pogłębiania artystycznej pasji zapraszamy do Otwartej Pracowni Plastycznej. Uczestnicy podczas zajęć wykorzystają różne techniki plastyczne.

 

Indywidualne lekcje toczenia na kole w pracowni plastycznej
Data: 02.07, 06.07, 09.07 27.07, 30.07.2021 oraz 03.08, 06.08, 10.08, 13.08.2021
Godzina: 08:00 – 16:00
Miejsce: MCK - Oddział Grocholice
Wiek uczestników: Dzieci od 7 lat, młodzież i dorośli.
Ilość miejsc: 40
Odpłatność: 40 zł/ za dzień
Instruktorzy: A. Przydryga

Nowością w ofercie MCK są indywidualne lekcje toczenia na kole. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się centrowania gliny, wyciągania ścianek, a także spróbują wytoczyć swoje pierwsze niepowtarzalne naczynie. Prace stworzone przez uczestników zostaną wypalone za dodatkową opłatą. Szczegółowe informacje i ustalenie terminu zajęć pod nr telefonu: 44 633 49 59

 

Otwarta Pracownia Ceramiczna dla dzieci”
Data: 05.07, 12.07 oraz 19.07.2021
Godzina: 11:00 – 13:00
Miejsce: MCK – Oddział Grocholice
Wiek uczestników: 9-15 lat
Ilość miejsc: 4
Odpłatność: 20 zł/ za dzień
Instruktorzy: M. Świtoń

W Otwartej Pracowni Ceramicznej dzieci poznają proces wytwarzania wyrobów z gliny. Nauczą się wyrabiania ręcznego przedmiotów ceramicznych wieloma metodami, w tym z jednego kawałka gliny, przez wydrążanie oraz przy użyciu form. Prace stworzone przez uczestników zajęć zostaną wypalone za dodatkową opłatą. 

 

Otwarta pracownia taneczna" | zajęcia taneczne
Data: 07.07, 14.07 oraz 21.07.2021
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: sala baletowa MCK GM
Wiek uczestników: 10-14 lat
Ilość miejsc: 20
Odpłatność: 20 zł/ za dzień
Instruktorzy: A. Wojtuch

Taniec to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa! Na zajęciach z podstaw tańca współczesnego i jazzowego będziemy wzmacniać mięśnie, rozciągać się, a także nauczymy się kilku układów choreograficznych. Będziemy ćwiczyć koordynację, orientację w przestrzeni oraz poznawać podstawy rytmiki.

 

Świece zdobione metodą decoupage" 
Data: 15.07, 22.07.2021
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: sala plastyczna MCK GM
Wiek uczestników: Od 10 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 20 zł/ za dzień
Instruktorzy: A. Bielska

Marzysz o nastrojowym klimacie w domu, a może masz ochotę podarować oryginalny prezent bliskiej Ci osobie? Jeśli tak, to oferta wakacyjnych warsztatów zdobienia świec metodą decoupage jest dla Ciebie. Zabierz ze sobą dobry humor i przybywaj do Miejskiego Centrum Kultury, a my wprowadzimy Cię w świat sztuki.

 

Wakacyjne „Jam Session” – wspólne muzykowanie
Data: 06.07, 08.07, 13.07 oraz 15.07.2021
Godzina: 16:30-19:30
Miejsce: sala koncertowa MCK
Wiek uczestników: Od 12 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: bezpłatne
Instruktorzy: M. Stempczyński

Co powiecie na wspólne muzykowanie pod okiem instruktora MCK Bełchatów? Jam session to bezpłatne spotkania dla osób grających już na instrumentach, chcących rozwijać swoje umiejętności gry na instrumencie w formie zespołowej oraz integrujących się by poznać nowe osoby ze środowiska muzycznego miasta. Do dyspozycji uczestników będzie przygotowane nagłośnienie w formie wzmacniaczy gitarowo – basowych, instrumentów klawiszowych, wokalu oraz perkusji. Limit wieku od 12 lat. Wstęp wolny.

 

Warsztaty „Letnie orzeźwienie”
Data: 13.07.2021
Godzina: 10:00-11:30
Miejsce: sala warsztatowa 3.14 - MCK PGE GM
Wiek uczestników: 8-11 lat
Ilość miejsc: 12
Odpłatność: 24 zł
Instruktorzy: Ilona Froncala

Zapraszamy na aromatyczne i pachnące latem warsztaty, gdzie uczestnicy przygotują odświeżające mgiełki do ciała. Podczas zajęć wykonamy także woreczki do szafy, by po jej otwarciu witał nas ulubiony zapach. Do stworzenia własnych kompozycji zapachowych wykorzystamy różne olejki eteryczne, lawendę, płatki róż, aromatyczne zioła czy ziarna kawy. Podczas warsztatów uczestnicy pobudzą zmysł węchu i kreatywność, a także poznają ciekawostki o wybranych olejkach eterycznych oraz ich właściwości.

 

Wakacje z gitarą” – nauka gry na gitarze
Data i godzina do ustalenia indywidualnie z instruktorem
Miejsce: sala muzyczna 3.25 MCK GM
Wiek uczestników: Od 10 lat
Ilość miejsc: 8
Odpłatność: 50 zł/ za godzinę zajęć
Instruktorzy: M. Stempczyński

Gracie na gitarze? Mamy dla Was indywidualne godzinne lekcje nauki gry na gitarze klasycznej i elektrycznej prowadzone przez instruktora MCK. Wakacje z gitarą to świetna okazja do rozpoczęcia nauki gry na instrumencie jak również rozwijania posiadanych umiejętności i nauki nowego repertuaru. Zajęcia będą odbywać się w sierpniu. Szczegółowe informacje i ustalenie terminu zajęć pod nr telefonu: 44 635 19 26.

 

„Wspomnienie wakacji w żelowej świecy”
Data: 03.08.2021
Godzina: 10:00-11:00
Miejsce: sala warsztatowa 3.14 MCK PGE GM
Wiek uczestników: 7-12 lat
Ilość miejsc: 15
Odpłatność: 24 zł
Instruktorzy: Martyna Guderska

Podczas warsztatów zamkniemy w żelowej świecy np. gwieździste niebo, kamienne nadmorskie plaże i wiele innych wakacyjnych wspomnień. Uczestnicy samodzielnie wybiorą tematykę, wykonają świecę i zabiorą ją na pamiątkę. Z pewnością przywróci ona wspomnienie wakacji w pochmurne jesienne popołudnie.

 

Otwarta sesja nagraniowa
Data: 09-13.08.2021
Godzina: 16:00 – 20:00
Miejsce: sala teatralna MCK PGE GM
Wiek uczestników: dzieci, młodzież, dorośli
Ilość miejsc: 6
Odpłatność: 40 zł
Instruktorzy: M. Pierzchała

Zapraszamy wszystkich tych dla których muzyka jest pasją, tych grających i śpiewających, którzy chcieli by się sprawdzić nagrywając w profesjonalnych warunkach. Każdy uczestnik będzie mógł poznać technologię nagrań, sposób pracy z mikrofonem, a także przekonać się na czym polega miks i mastering nagrań. Udział w Otwartej sesji nagraniowej będzie też wspaniałą okazją do tego, aby nagrać swoje pomysły muzyczne i usłyszeć jak, się zmieniły w procesie obróbki studyjnej. Udział w takiej sesji nagraniowej to niesamowite przeżycie, a same zajęcia przebiegają w miłej i przyjaznej atmosferze. Zajęcia indywidualne. Przychodząc na nagranie prosimy zabrać przygotowany wcześniej podkład na pendrivie (dotyczy to osób, które będą śpiewać lub grać do podkładu). Szczegółowe informacje i ustalenie terminu zajęć pod nr telefonu: 880 728 802.

 

 

 „Ogród sztuk" | warsztaty ceramiczne
Data: 16-18.08 oraz 27.08.2021
Godzina: 10:00 – 12:00
Miejsce: Oddział Grocholice MCK GM
Wiek uczestników: 10-15 lat
Ilość miejsc: 12
Odpłatność: 100 zł/ opłata za 4 dni zajęć
Instruktorzy: A. Przydryga, M. Świtoń

Jak co roku dla osób, które lubią spełniać się twórczo i kochają ceramikę, w oddziale MCK w Grocholicach odbędą się warsztaty ceramiczne pn. "Ogród sztuk". Tegoroczne warsztaty przebiegną pod hasłem butli i wazonów ceramicznych. Przy merytorycznej pomocy instruktorów, uczestnicy będą toczyli na kole oraz lepili różnymi technikami naczynia na kwiaty. Nauczą się technik zdobienia i szkliwienia ceramiki. Prace stworzone przez uczestników zajęć zostaną wypalone za dodatkową opłatą. 

 

Warsztaty "Tajemniczy mikroświat"
Data: 17.08.2021
Godzina: 11:00-12:30
Miejsce: sala warsztatowa 3.14 MCK PGE GM
Wiek uczestników: 9-14 lat
Ilość miejsc: 10
Odpłatność: 24 zł
Instruktorzy: Agnieszka Kuchnik

Podczas warsztatów uczestnicy poznają budowę i działanie mikroskopu biologicznego. Zdobyte umiejętności wykorzystają w praktyce, przeprowadzając przyrodnicze obserwacje. Na zajęciach nauczą się również samodzielnego przygotowania prostych preparatów mikroskopowych. Poza tym na warsztatach uczestnicy poznają również parametry i funkcje cyfrowych kamer mikroskopowych oraz ich oprogramowanie. Nauczą się wykorzystać oprogramowanie do przygotowania magicznych zdjęć. Podsumowaniem zajęć stanowić będzie wykonanie własnych mikrofotografii, które wydrukujemy i podarujemy ich autorom.

 

Organizator

Miasto Bełchatów