MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Festiwal Sztuki Jabłka w Bełchatowie

Nadchodzący Festiwal Sztuki Jabłka odbędzie się tylko w wersji online. Wydarzenia, jakie były planowane na żywo, zostają odwołane. Termin F/S/J jest niezmienny. Spotykamy się w internecie już w sobotę i niedzielę 19-20 września.

Kolejna, czwarta już edycja bełchatowskiego Festiwalu Sztuki Jabłka w Bełchatowie, choć w nieco skromniejszej formie tuż tuż.

FSJ w tym roku potrwa dwa dni, a rozpocznie się w najbliższą sobotę, tj. 19 września. Wydarzenia będą się odbywać zarówno w plenerze, jak i w wybranych placówkach kultury ale także w internecie. Jak co roku czekać będzie na Was moc atrakcji!

Co będzie się działo w sieci? Śledźcie fanpage Festiwalu Sztuki Jabłka oraz Miasta Bełchatowa - emitowane będą tam krótkie filmiki pt. „Jak ugryźć jabłko" z udziałem bełchatowskich artystów: Ewa Ber, Katarzyna Chmiel i Piotr Kulpa, Alicja Galewska, Mariusz Głosławski, Andrzej Juchniewicz, Tadeusz Maksimowicz, Małgorzata Podracka, zespół Thrudy, Elżbieta Wesołowska oraz Mateusz Wojtasik i Katarzyna Pawłowska.  Wymienieni artysci opowiedzą o sztuce, ale też jaką  przeszli drogę, by zajmować się tym, co dziś robią.

Pierwszy festiwalowy dzień rozpoczną  warsztaty "Twoja sztuka jabłka" oraz "Moc relacji", oraz  otwarcie wystawy uczestników "OPA Oraski" połączonej z inauguracją projektu „Odniesienia”. Nie zabraknie też muzyki! Wieczorem na Placu Narutowicza odbędzie się  koncert instrumentalny bełchatowskiej grupy Big Band prowadzonej przez Katarzynę Jurczyk-Zawadę i Pawła Filipka.

Drugi dzień Festiwalu Sztuki Jabłka rozpoczniemy wspólną budową instalacji przestrzennej z łapaczy snów. Będziecie też mogli posłuchać wierszy w interpretacji uczniów i absolwentów klasy artystycznej III LO. Ich projekt zatytułowany jest „Owoc nad owocami. Jabłko w kulturze”. Wieczór tradycyjnie upłynie pod znakiem koncertu – wystąpią duet Biuro Tłumaczeń, The Lucyan Group oraz Kathia.

W ramach Festiwalu Sztuki Jabłka miasto ogłosi konkurs fotograficzny pt. „Poczuj się jak Ewa”. Jego szczegóły wkrótce na miejskiej stronie i fanpage'u FSJ. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizator

Miasto Bełchatów