MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

KONCERT CHWAŁY on-line 2020

Wielkimi krokami zbliżamy się do jednego z najważniejszych wydarzeń tego roku jakim jest BOŻE CIAŁO! Ten rok jest dla nas wszystkich szczególny, ponieważ przez panującą epidemię udział wielu osób w uroczystych procesjach jak to bywało w poprzednich latach będzie bardzo ograniczony. W związku z tym wychodzimy z inicjatywą i zgodnie z tym o co prosił nas Święty Jan Paweł II ,,Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali” pragniemy wszystkich zaprosić na organizowany przez nas WIELKI KONCERT CHWAŁY !!!, który będzie transmitowany on-line przez Internet w Święto Bożego Ciała o godzinie 20.00. Koncert będzie można obejrzeć poprzez profil na Facebooku Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie oraz przez profil Zespołu Muzycznego SYJON.
 
Wydarzenie będzie miało charakter szczególnej pomocy na płaszczyźnie duchowej. W okresie wzmożonej izolacji i niepokoju, Święto Bożego Ciała przypomina nam o cudownej mocy Chrystusa, którego Ciało i Krew my sami przyjmujemy poprzez Komunię Świętą. Pragnieniem organizatorów jest dotrzeć do jak największej ilości osób spragnionych modlitwy i uwielbienia Pana Boga. Ponadto muzyczne uwielbienie ma dawać nadzieję i wzmacniać ducha narodu. Koncert będzie kultywował tradycję i kreował nowe wartości kultury muzycznej. Śpiewanie najpiękniejszych pieśni religijnych będzie tworzyło wyjątkowy klimat wieczoru Bożego Ciała. 
 
Koncert Chwały Patronatem Honorowym objął Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś. 
 
Koncert odbędzie się przy zachowaniu obowiązujących przepisów epidemicznych. 
 
Pragniemy, żeby w tym radosnym dziękczynieniu wzięło udział jak najwięcej osób spragnionych uwielbienia Pan Boga. 
 
Serdecznie zapraszamy do duchowego uczestnictwa w Koncercie Chwały!    

Organizatorzy: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w ParznieBełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON  
 
Oprawa muzyczna koncertu: Zespół Muzyczny SYJON 

 

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów