MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Dyskusyjny Klub Filmowy: „Parasite”

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, który odbędzie się 24 lutego o godzinie 19:30 w kinie KULTURA. Na ekranie zobaczymy czarno-białą odsłonę filmu pt. „Parasite”.
 

 Opis filmu:

 „Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

 „Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

 Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on - mówi o reżyserze „Parasite” Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów. Potwierdził te słowa deszcz nagród, jakimi film został obsypany, a także festiwali, m.in. ubiegłoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę „Parasite” Bong Joon-ho pokonał „Pewnego razu… w Hollywood”, oczarowując jury, światową krytykę i publiczność.
 Koreański reżyser Bong Joon-ho jest wielbicielem klasycznego kina i zawsze marzył o realizacji filmu w czerni i bieli. Światowy sukces „Parasite” pozwolił mu na to! Premiera „Parasite” w wersji czarno-białej odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rotterdamie 2020, na którym czarno-biała odsłona filmu zdobyła Nagrodę Publiczności.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Kina KULTURA oraz w naszym systemie on-line.

 

Organizator

Miasto Bełchatów