MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje Bełchatów 2020 - odwołane

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym mając na uwadze Państwa dobro oraz zdrowie podjęliśmy decyzję o odwołaniu Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)Akcje Bełchatów 2020. Szczegółowe informacje o nowym terminie wydarzenia wkrótce.

Informujemy, że akredytacje zostaną zwrócone na konta.

 

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2020. Konkurs odbędzie się w dniach 14 – 15 marca, w sali teatralno - widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Tegoroczna edycja konkursu potrwa aż dwa dni!

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza tancerzy z całego kraju, którzy pragną zaprezentować swoje układy podczas najważniejszego turnieju tańca współczesnego oraz nowoczesnego w regionie!

Główną nagrodą tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2020 jest Grand Prix Prezydenta, w wysokości 1500zł (Kategoria: formy krótkie) oraz 1000zł (formy długie: grupy/duety oraz soliści), które otrzymają twórcy najlepszego pokazu. Podczas konkursu Jury będzie zwracać uwagę na ciekawą choreografię, wyróżniającą się technikę i stopień trudności wykonywanych elementów, a także dobór kostiumów i rekwizytów oraz repertuar muzyki.

Informacje dla tancerzy:
Formy krótkie – do 6 minut, przeznaczone dla formacji prezentujących się w kategoriach: taniec współczesny, nowoczesny oraz inne formy (kategorie wiekowe: do 8 lat; 9 – 11 lat; 12 – 15 lat; powyżej 16 lat) | sobota, 14 marca, od godziny: 11:00)

Formy długie – do 30 minut, przeznaczone dla teatrów tańca oraz solistów, prezentujących formy spektaklowe | niedziela, 15 marca, od godziny: 13:00).

Zgłoszenia online:
Formy krótkie
Formy długieRegulaminy do pobrania:

Formy krótkie

Formy długie

 

Kolejność prezentacji:

Formy krótkie - dostępny po zakończeniu zgłoszeń, czyli 09.03.2020

Formy długie


Koordynator: Anetta Wojtuch (Tel.: 44 635 19 17)

 

O konkursie:
Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje to cieszący się ogromnym zainteresowaniem turniej taneczny, zrzeszający środowisko taneczne z całej Polski. Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo - tanecznych wśród dzieci i młodzieży, integracja środowisk tworzących amatorski ruch artystyczny, propagowanie tańca jako formy spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiskowa tanecznego Polski oraz wymiana pomysłów i doświadczeń twórczych.
Pierwszy konkurs odbył się w 2007 roku, pod nazwą: Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Bełchatów POWER DANCE. Przez lata konkurs zmieniał się i ewoluował. Od samego początku impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta, a od kilku lat Prezydent Miasta Bełchatowa sponsoruje nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego zespołu festiwalu.

 

Organizator

Miasto Bełchatów