MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Ferie z pająkami w PGE Gigantach Mocy

Zapraszamy Was na Ferie 2020 z dreszczykiem emocji i … z pająkami.

Podczas przyszłorocznej przerwy w zajęciach szkolnych, w zakamarkach i na regałach sali warsztatowej MCK PGE Gigantów Mocy czaić się będą żywe pajęczaki. Wystawa prezentująca stawonogi, czynna będzie od 11 do 26 stycznia 2020r.w godzinach od 10.00 do 18.00.

Na wystawie zobaczycie 35 żywych okazów. Wśród nich znajdziecie m.in. jednego z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectus hasselti – bliskiego kuzyna czarnej wdowy, a także jednego z największych gatunków ptasznika Theraphosa stirmi i liczne skorpiony.

Nasza edukacyjna ekspozycja pozwoli Wam zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. Ponadto podczas wystawy jej Opiekun odpowie na wszystkie Państwa pytania i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków.

O każdej pełnej godzinie będziecie mogli potrzymać najbardziej łagodnego ptasznika na własnej ręce. Bliski kontakt z żywymi okazami, może okazać się dla niektórych z Was sposobem na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

Zwiedzający wystawę będą mieć możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta te będą zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

Serdecznie zapraszamy!

 

Bilety do nabycia przy wejściu na wystawę.

Cennik biletów:  
✔ normalny: 15 zł,
✔ ulgowy: 10 zł,
✔ grupa szkolna: 8 zł / 1 uczeń,
✔ rodzinny: 40 zł (2 dorosłych + 2 dzieci),
✔ dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis do nabycia .

Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup szkolnych: Maciej Kuta, telefon: 883733534.

 

Organizator

Miasto Bełchatów