MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Sylwester w MCK

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wieczór Sylwestrowy, który odbędzie się 31 grudnia o godzinie 20:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy.
 
To będzie wyjątkowy koncertowy wieczór! Najbardziej przebojowa noc w roku przy dźwiękach znanej muzyki, z toastami i szampańską zabawą!
 
Koncert poprowadzi Tomasz Stockinger - nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją i estradą, zaś o muzyczną oprawę zadba nowoczesna i profesjonalna grupa muzyków Sonic Quintet wraz z znakomitym pianistą jazzowym, kompozytorem i aranżerem - Stefanem Gąsieńcem.
 
W programie koncertu usłyszymy m.in melodie i piosenki, które towarzyszyły najsłynniejszym obrazom kina polskiego i zagranicznego, przeboje z kultowych polskich seriali - utwory komponowane z myślą o filmie ale i te, które choć są z filmem kojarzone, powstały jako samodzielne dzieła.
 
 
Tomasz Stockinger ukończył PWST w Warszawie w 1978 r., od tego czasu nieprzerwanie związany z teatrem, kinem, telewizją, a także estradą jest dziś jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów. Syn znanego aktora Andrzeja Stockingera kontynuuje również rodzinne muzyczne tradycje. W 2005 r. nagrał solową płytę z Polskim Radiem pt. "Melodią wracasz do mnie". Karierę teatralną zaczął w T.Dramatycznym pod dyr G.Holoubka, później współpracował z innymi warszawskim teatrami: Kwadrat, Scena Prezentacje, Syrena, Roma i Komedia. Najważniejsze filmy: Sto koni..., Bołdyn, Znachor, Lata 20te,30te..., seriale: Dom, Rycerze i rabusie, Pogranicze w ogniu, Zespół adwokacki i Klan, który w tym roku wszedł w 20ty rok emisji. Obecnie aktor występuje w warszawskiej Kamienicy, goszcząc też na wielu innych polskich scenach w repertuarze teatralnym i muzycznym.
 
Stefan Gąsieniec - kompozytor, aranżer muzyczny, pianista. Wyróżniony w roku 2010 Nagrodą Specjalną Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury. Komponował, aranżował i koncertował z większością gwiazd polskiej sceny muzycznej.
 
Sonic Quintet to nowoczesna, profesjonalna grupa muzyków z Gdańska. Tworzą ją absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie związani z Elbląską Orkiestrą Kameralną.
 
W skład grupy wchodzą:
I skrzypce - Hubert Ostrowski,
II skrzypce - Beata Wojtowicz Rodak,
Altówka - Karol Sienkiewicz,
Wiolonczela - Mariusz Mruczek,
Kontrabas - Małgorzata Kruszyńska.
 
Zespół cechuje się dużą wszechstronnością oraz zamiłowaniem do różnych gatunków muzyki, w związku z czym w repertuarze znajdują się utwory zarówno muzyki klasycznej, jazz, jak i brzmienia muzyki filmowej i rozrywkowej. Muzycy występowali u boku takich artystów i zespołów jak: Leszek Możdżer, Krzysztof Herdzin, Ryszard Rynkowski, Kroke z Anną Marią Jopek, Vołosi, Marcin Wyrostek, Kasia Moś.
 
Zapraszamy do wspólnej zabawy!
 
Bilety z cenie 80 zł (Sektor I), 70 zł (Sektor II) oraz 60 zł (Balkon) do nabycia w kasie MCK PGE Gigantów Mocy oraz w systemie sprzedaży on-line.
 
 
 
 

Organizator

Miasto Bełchatów