MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Klub Podróżnika - Pieniny

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika, podczas którego Sebastian Bielak opowie o Pieninach. Spotkanie odbędzie się 21 listopada o godzinie 18:00, na małej sali teatralnej w budynku MCK.

Prelegent zademonstruje pokaz slajdów złożony z kilkuset zdjęć, a także autorski film pt. „Pieniny. Góry rzeźbione wiatrem i wodą”, który prezentuje krajobrazy, walory przyrodnicze oraz wybrane atrakcje turystyczne Pienin i okolic.

Podczas prelekcji, widzowie zobaczą i usłyszą o przyrodzie Pienińskiego Parku Narodowego, krajobrazach polskich i słowackich Pienin oraz Pienińskiego Przełomu Dunajca, infrastrukturze ułatwiającej turystom zwiedzanie parku, tradycyjnej kuchni regionalnej, stylu życia i kulturze górali szczawnickich, a także lokalnej architekturze i  atrakcjach turystycznych regionu. 

Nie zabraknie też ciekawostek, którymi uraczy nas Sebastian Bielak oraz wspomnieniach o przygodach, jakie spotkały go w trakcie wypraw. 

Parę słów o autorze: Sebastian R. Bielak – doktor nauk technicznych, fotograf, wykładowca, autor książek, wystaw fotograficznych oraz ponad setki artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier, ale z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski. Prowadzi stronę internetową poświęconą przyrodniczym podróżom po Polsce i świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze”.

Zapraszamy.

 

Organizator

Miasto Bełchatów