MCK Bełchatów - samorządowa jednostka kultury, koncerty, spektakle, wystawy.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Koncert Promienie Bełchatowa i Goście - "Wszystko przed Tobą"

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na koncert pt. „Wszystko przed Tobą” w wykonaniu grupy Promienie Bełchatowa oraz ich gości. Koncert odbędzie się 21 lipca o godzinie 16:30, na scenie letniej MCK PGE Gigantów Mocy.


W najbliższą niedzielę na scenie letniej Miejskiego Centrum Kultury wystąpi
jedna z najbardziej aktywnych bełchatowskich grup folklorystycznych - Promienie Bełchatowa. Podczas tego szczególnego koncertu na scenie zaprezentują się także muzyczni przyjaciele grupy – zespół Ale Babki oraz Złota Jesień.

Po koncercie, zapraszamy publiczność na Plac Narutowicza, do wspólnej zabawy z zespołami podczas potańcówki przy największych muzycznych przebojach.

Wstęp wolny.

 

Promienie Bełchatowa

Zespół działający przy Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Repertuar Zespołu obejmuje utwory ludowe, disco-polo, cygańskie, ukraińskie, patriotyczne, religijne i inne.

Zespół liczy łącznie 14 osób, w tym 3 osoby grające na instrumentach. W ramach zespołu wyłoniła się trzy osobowa grupa wokalno – taneczna, która tańczy i śpiewa przede wszystkim utwory cygańskie.
Zespół bierze udział w różnych uroczystościach samorządowych i patriotycznych. Czterokrotnie wygrał konkurs „Mikrofon dla seniora” organizowany przez Łódzki Domy Kultury. W ostatnim czasie zespół brał udział w 21 Konkursie Senioralnym w Koluszkach, na którym zdobył wyróżnienie oraz w konkursie Pieśni Seniora. W czerwcu tego roku zespół wystąpił na ogólnokrajowym Święcie Truskawki w Buczku.

 

Ale Babki

Zespół działa przy Gminnym Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich w Drużbicach. Swoją amatorską przygodne z muzyką rozpoczął latem 2010 roku. Początkowo zespół składał się z samych pań, ale z roku na rok do grupy dołączają panowie, by swoim dojrzałym talentem wesprzeć grupę kobiet. W swoim repertuarze posiadają m.in. pieśni biesiadne i rozrywkowe, a także sakralne. Grupa swoimi występami uświetnia głównie lokalne uroczystości. Reprezentuje również Powiat Bełchatowski na występach i konkursach w różnych rejonach województwa i kraju. Obecnie nad muzyczną stroną zespołu czuwa Krzysztof Bednarek, a stroną organizacyjna zajmuje się wiceprezes stowarzyszenia Anna Młynarczyk.

 

Złota Jesień

Zespół powstał w 1984 roku przy spółdzielni mieszkaniowej w Koluszkach. Założycielem oraz jego kierownikiem był Władysław Gulewicz. Od 2007 roku kierownictwo nad zespołem objął Tomasz Olczyk. Zespół tworzą mieszkańcy Koluszek oraz okolic. W repertuarze zespół przedstawia treści ludowe, kabaretowe, okolicznościowe oraz kościelne. Przez lata działalności zespół zdobył wiele nagród i wyróżnień ostatnie z nich: 2019: II miejsce przegląd Koluszki, 2018: II miejsce przegląd Łask, 2018: I miejsce przegląd Głowno

Organizator

Miasto Bełchatów