Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

40. Dni Bełchatowa

Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska oraz Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zapraszają na 40 Dni Bełchatowa. Koncerty gwiazd, występy bełchatowskich zespołów artystycznych, ciekawe stoiska animacyjne dla najmłodszych, prezentacje uzdolnionych bełchatowian oraz moc towarzyszących atrakcji czekać będą na nas podczas jubileuszowej odsłony wydarzenia, które odbędzie się w dniach 29 – 30 czerwca.

Przed nami największa plenerowa impreza roku – Dni Bełchatowa. W ostatni weekend czerwca bawić się będziemy na błoniach przy Muzeum Regionalnym. Swoje święto Bełchatów obchodzić będzie już po raz czterdziesty. W ciągu ubiegłych lat formuła wydarzenia ewoluowała, ale jedno nie zmieni się na pewno: będzie wesoło, muzycznie i rodzinnie. Tegoroczne obchody wypełnią koncerty oraz piknik rodzinny, w ramach którego zaprezentują się uzdolnieni bełchatowianie. Święto miasta to występy zarówno gwiazd jak i lokalnych zespołów. W tym roku dla bełchatowskiej publiczności zagrają m.in. Lemon i Sound’n’Grace.

Tradycyjnie już przedsmakiem święta miasta będzie koncert na zakończenie szkoły. Na scenie plenerowej MCK PGE Gigantów Mocy, dnia 21 czerwca, w pierwszej kolejności wystąpi krakowski zespół Not Enough. Grupa wykonuje muzykę, w której mieszają się  wpływy metalcore z elementami ambientu i elektroniki. Zwieńczeniem wieczoru będzie zaś występ kultowego zespołu Armia z Tomaszem Budzyńskim na wokalu, której wyraziste utwory z pogranicza punk rocka i hardcore’u towarzyszą na od lat 80.

Z koncertowym maratonem ruszymy 29 czerwca – tego dnia jako pierwszy rozgrzeje nas bełchatowianin Grzegorz OFi OFman, który wykonuje muzykę w klimacie pop i dance. Potem zaśpiewa Nowator, czyli Paweł Lipski, znany również jako Nowi i NWTR – polski raper, wokalista i autor tekstów, a także muzyk i kompozytor. Będzie też coś dla fanów rockowego brzmienia, a to za sprawą zespołu Big Day znanego z hitu „W dzień gorącego lata”.

Około godz. 19:00 będzie można potańczyć przy góralskich rytmach - dla bełchatowian zagra pierwsza w Polsce formacja grająca góralskie disco polo, grupa Kordian. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie polsko-łemkowsko-ukraiński zespół Lemon, zwycięzca trzeciej edycji show „Must Be the Music”.  Zespół ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków.

Podczas drugiego dnia scenę oddamy lokalnym artystom. Swoje umiejętności zaprezentują grupy wokalne i taneczne, działające przy Miejskim Centrum Kultury. Wysłuchamy koncertu wielopokoleniowego z udziałem członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wystąpią także uczniowie z bełchatowskich przedszkoli i szkół. Około godziny 17:30 zagrają bełchatowskie formacje; najpierw Stan Wyjątkowy, a po nich bełchatowsko-łódzki zespół Thrudy, który wielokrotnie występował dla naszej lokalnej publiczności.

Zwieńczeniem tegorocznego dwudniowego święta będzie widowiskowy koncert Sound’n’Grace – polskiego chóru, występującego w ponad dwudziestoosobowym składzie. Zespół czerpie z takich gatunków muzycznych jak soul, gospel, r’n’b i jazz. Oprócz ich własnych utworów będziemy mogli usłyszeć standardy gospel i przeboje gwiazd światowego formatu w nowej, ciekawej aranżacji. Sound’n’Grace wykonuje między innymi utwory takich artystów jak Elton John, Michael Jackson, czy George Michael.

Organizator

Miasto Bełchatów